رئیس شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی تاکید کرد: بخشی از هزینه‌ها در حوزه ساخت بیمارستان‌ها را به سوی فرهنگسازی و پیشگیری از بیماری‌ها سوق دهیم.

 به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور،آرزو حیدریان ریاست این شورا  در مشهد با بیان این مطلب افزود: مجمع خیرین سلامت در سه حوزه ۱. عمران سلامت و تهیه تجهیزات، ۲. مددکاری و حمایت از سمن‌های سلامت و ۳. حوزه پیشگیری، آموزش و پژوهش در سطح استان فعالیت دارد.

وی یادآور شد: امروزه با توجه به عدم رعایت مسائل پیشگیرانه حوزه سلامت، شاهد اضافه‌شدن هر روزه تعداد بیماران شهر و استان هستیم که اگر این معضل کنترل نشود قطعا در آینده نزدیک با رشد فزاینده‌ای روبه‌رو خواهیم شد، اگر در کنار خرج هنگفتی که برای ساخت بیمارستان‌ها هزینه می‌شود بخشی را برای فرهنگ‌سازی و آموزش‌های پیشگیرانه در نظر بگیریم، قطعا در آینده نیاز به افزایش تخت‌های بیمارستانی کاهش خواهد یافت.

 استفاده از رشته‌های جذاب ورزشی برای ارتقای سرانه ورزش

حیدریان با اشاره به اینکه شورای زنان  مجمع  خیرین سلامت  استان  با استفاده از جذابیت‌های رشته دوچرخه‌سواری در جهت افزایش سرانه ورزش تلاش کرده‌است، اظهار  داشت همایش دوچرخه‌‎سواری با شعار «بیماری یا ورزش، انتخاب با شماست» را در برهه‌ای که ملی‌پوشان دوچرخه‌سواری کشورمان در مشهد اردو داشتند، اجرایی کردیم که بعد از آن شاهد برگزاری همایش‌های مشابه در کشور بودیم.

 تعامل شورای زنان مجمع  خیرین  سلامت و اداره کل ورزش و جوانان

وی افزود: تعاملی نیز میان ما با مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی و هیات‌های ورزش‌های همگانی در سطح استان وجود دارد‌، ‌همچنین این شورا حامی کودکان ورزشکار با نیازهای ویژه و هیئت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا می‌باشد. در قوچان نیز همکاری خوبی با محمدیان، رییس اداره ورزش و جوانان این شهرستان داریم و برنامه‌های مشترکی نیز تاکنون برگزار کرده‌ایم.

حیدریان تصریح کرد: با آقای صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز صحبت‌هایی داشته‌ایم تا تقویم ورزشی سالانه داشته باشیم و به فصلی مشترک در حوزه‌های ورزشی برسیم تا علاوه بر مشهد در شهرستان‌ها نیز فعالیت‌ها با قدرت ادامه یابد.

 بررسی راهکارهای ایجاد تحرک بیشتر در کارمندان

عضو کمیسیون راهبردی شورای زنان مجمع خیرین سلامت کشور افزود: در مورد کارمندان نیز با فقر حرکتی روبه‌رو هستیم و نیاز است که ورزش‌هایی سبک برای کارمندان نیز تدارک دیده شود، علاوه بر ورزش‌های سبک نیز می‌توان با استفاده از مزایای کوهنوردی نیز سرانه ورزش را در کشور افزایش داد و زمینه‌ساز جلوگیری از بسیاری از مشکلات و آسیب‌ها شد.

 اهمیت بیشتر به زنگ ورزش مدارس

حیدریان با اشاره به کم‌اهمیت بودن زنگ ورزش در مدارس گفت: متاسفانه هرگاه در هر موضوع درسی کم و کاستی پیش می‌آید، از زنگ ورزش کاسته می‌شود تا آن درس جبران شود، خودبه‌خود به فرزندان‌مان القا کرده‌ایم که ورزش مهم نیست، بارها این جمله را شنیده‌ایم که امروز ورزش و هنر داریم و من به مدرسه نمی‌روم! اما چند بار در تقابل با این جمله با فرزند خود صحبت کرده‌ایم؟ متاسفانه حتی شاهدیم که در سال‌های منتهی به کنکور، زنگ ورزش به کل حذف می‌شود تا دانش‌آموز درس بیشتری بخواند، اتفاقا با توجه به حضور دانش‌آموز در سال‌های بحرانی از نظر بلوغ و رشد، بایستی به ورزش توجه ویژه‌ای شود.

 جسم و روح مریض؛ بدون ورزش

رئیس کمیسیون جمعیت و سلامت پارلمان  زنان خراسان رضوی در پایان تصریح کرد: بدون ورزش ما جسم و روح مریضی داریم، به دنبال آن هستیم تا هم در مباحث ورزشی فعال باشیم و هم از بانوان و کودکان در زمینه‌های مختلف حمایت کنیم.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما هم داوطلب کار خیر شوید