صادق صبا

 
 مدیر عامل مجمع خیرین سلامت همدان گفت: طی شش ماه گذشته حدود ۳۵۰ میلیون تومان برای بیماران سرطانی نیازمند در استان همدان هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور ، محمدصادق صبا عصر سه شنبه در همایش بهداشت محیط در همدان با اشاره به ظرفیت های مجمع خیرین سلامت در مورد سرطان اظهار داشت: کلمه سرطان ترسناک است اما کانون سرطان همدان برای کاهش این نگرانیها راه‌اندازی شده است.

وی گفت: مجمع خیرین سلامت برای تعامل با دانشگاه به منظور راه اندازی مرکز طب تسکینی حمایتی آمادگی کامل دارد.

صبا با بیان اینکه در شش ماه گذشته حدود ۳۵۰ میلیون تومان در حوزه بیماران سرطانی نیازمند هزینه شده است، به اقدامات رایگان گروه مددکاری مجمع خیرین سلامت اشاره کرد و گفت: بخش مددکاری عالمانه، هدفدار و تاثیرگذار در راستای اهداف مجمع گام برمی‌دارد.

وی با اشاره به اینکه باید نیروی پزشکی متخصص در مجمع خیرین سلامت افزایش یابد، کارهای حمایتی در خصوص بیماران سرطانی را با توجه به افزایش ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی همدان، خواستار شد و گفت: هر قدمی برای رفاه و آسایش مردم برداشته شود موجب نزدیکی به خداوند است.

مدیرعامل کانون سرطان همدان نیز با بیان اینکه آموزش اجتناب از عوامل خطر و تشخیص زودرس از اهداف انجمن سرطان است، گفت: بررسی مدلهای پژوهشی مختلف در حوزه سرطان و به طور مثال موتاسیونهای ژنتیکی لازم است.

پرهیز از اقدامات خرافی در درمان سرطان

محمد عباسی، پرهیز از اقدامات خرافی و انجام درمان‌های منطقی را برای بیماران سرطانی مهم خواند و گفت: در این راستا از گروههای اجتماعی برای ارائه آموزش‌های لازم به مردم استفاده شده است.

وی حضور روانشناس سلامت و دکترای تغذیه را برای بهبود بیماران سرطانی مهم خواند و گفت: هدف کانون سرطان همدان آموزش و پژوهشهای بومی در خصوص سرطان است.

روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با تاکید بر اینکه پیشگیری و آموزش در کشور ما باید بیشتر مورد توجه باشد، نبود روحیه کار تیمی را از مشکلات دانست.

علی قلعه‌ایها گفت: مردم عادی تشنه آموزش هستند و تحقیقات نشان داده که بهورزان در خصوص آموزش پیشگیری از سرطان برست و انجام پاپ اسمیر بهتر از همه کار کردند.

مدیرکل سلامت محیط کار در استان همدان نیز به برنامه‌های بهداشت محیط در ایام نوروز، ماه رمضان و ایام ماه محرم اشاره کرد و گفت: عملیات نظارت بر موادغذایی و اماکن اقامتی در این مناسبت‌ها به نحو مطلوب انجام شده و برای ایام اربعین نیز برنامه‌ریزی‌های دقیقی صورت گرفته است.

محمد نوروزی با تاکید بر اهمیت نقش بهداشت محیط بر سلامت جامعه بیان کرد: توجه به این حوزه بار بیماری را کم می‌کند و سهل‌انگاری در آن، خطرات غیرقابل جبرانی خواهد داشت.

روز به روز کارگاه‌ها، کارخانجات و مراکز عرضه بیشتر می‌شوند اما تعداد نیروها در سیستم نظارت همانند قبل استوی با بیان اینکه روز به روز کارگاه‌ها، کارخانجات و مراکز عرضه بیشتر می‌شوند اما تعداد نیروها در سیستم نظارت همانند قبل است، گفت: با مشارکت بخش خصوصی و بکارگیری توان دانش‌آموختگان این بخش می‌توان به اهداف خود در حوزه بهداشت محیط دست یافت که البته دانشگاه علوم پزشکی همدان در این مشارکت پیشرو محسوب می‌شود.

وی با اشاره به واگذاری صدور کارت تندرستی به دفاتر پیشخوان خدمات دولت اظهار داشت: در تلاشیم کارهای دفتری را بیش از پیش به بخش خصوصی واگذار کنیم تا کارشناسان بهداشت محیط بتوانند بازرسی‌های بیشتر و دقیق‌تری انجام دهند.

معاون توسعه و منابع انسانی استانداری همدان نیز بیان کرد: پی بردن به اهمیت بهداشت، امری دشوار و پیچیده نیست و امروزه همگان می‌دانند که سلامت بشر در رهن بهداشت و درمان است.

رضا قیاسی کم و نادر شدن ابتلا به برخی بیماری‌ها را مرهون تلاش حوزه بهداشت و درمان دانست و گفت: هرچند بیماری‌های پیچیده و جدید بشر را درگیر می‌کند اما در مجموع بخش عمده‌ سلامت جامعه را باید در گرو تلاش‌های دو حوزه نامبرده دانست.

معاون توسعه و منابع انسانی استانداری همدان تاکید کرد: ماموران بهداشت پاسبانان و محافظان سلامت جامعه هستند و همیشه شاهد دغدغه‌ها و پیگیری‌های مستمر این ماموران بوده‌ایم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *