رئیس شورای زنان مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور گفت: تمام تلاش خود را می کنیم که تا پایان سال در بیش از ۷۰ درصد استان های کشور شورای زنان را راه‌اندازی کنیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، شهلا میرگلوبیات  در اولین گردهمایی زنان خیر سلامت کاشان و آران و بیدگل که در سالن قریب دانشگاه علوم پزشکی کاشان تشکیل شد اظهار داشت: از حدود چهار سال قبل شورای زنان در حوزه معاونت مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور شروع به کار کرد و ما تا کنون توانسته ایم در 18 استان کشور ، شورای زنان را تشکیل دهیم.

مشاور عالی دبیر کل و رئیس شورای زنان مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به این که بیش از  50 درصد جمعیت کشور و 60 درصد ورودی های دانشگاه ها بانوان هستند و نیز مسولیت تعلیم و تربیت یک ، چهارم کشور به عهده آنان است ابراز داشت: خصوصیات ذاتی بانوان  از جمله عاطفه ، وظیفه شناسی و تعهد باعث شده آنان در این حوزه قدرت کافی برای انجام امور داشته باشند.

میرگلوبیات گفت: جامعه سالم نیاز به خانواده سالم و خانواده سالم نیز در گرو مادر سالم است لذا وقتی همه این خصوصیات را کنار هم می گذاریم مشاهده می شود بانوان استعداد زیادی در مشارکت در حوزه زنان را دارند و وقتی کاری را شروع کنند تا به غایت نرسانند از کار دست نمی کشند.

وی اذعان داشت: در سال 95 و 96  حدود 1000 میلیارد تومان کمک به خیرین سلامت داشتیم که بیش از 15 درصد این مبلغ توسط بانوان کمک شده  که در پروژه های مختلفی از طریق وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در استان ها معرفی شدند.

میرگلوبیات خاطرنشان کرد: بانوان ضمن این که خود خیّر بوده اند ، مشوق همسرانشان در امر خیر بوده اند و هم خودشان سفیران خیرین سلامت در حوزه جذب مشارکت های مردمی بوده اند که همه این ها باعث شده به این باور برسیم که بانوان می توانند یک نیروی بالفعل بسیار بالا در حوزه خیرین سلامت کشور باشند.

میرگلوبیات گفت: تمام تلاش خود را می کنیم که تا پایان سال در بیش از 70 درصد استان های کشور شورای زنان را راه اندازی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *