معاون اول رئيس جمهور با بيان اينكه دولت بار سنگيني بر دوش دارد و نيازها و انتظارات جامعه نيز روز به روز افزايش پيدا مي كند،گفت: مشکلات خیرین سلامت تا اندازه توان دولت برطرف می‌شود.
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، حسینعلی شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور و  اعضاء هيأت مديره و قائم مقام و مسئولين مجمع خيرين سلامت كشورعصر امروز با دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار حسینعلی شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و معاون اجتماعی وزیر بهداشت حضور داشتند.
دکتر شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در این دیدار ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش اظهار داشت: مرحوم  حاج سید رضا نیری بنیانگذار مجمع خیرین سلامت با تاسیس این سازمان مردم نهاد  سبب انسجام و هدایت کمکهای مردمی در حوزه بهداشت و درمان شدند و این اقدام سبب شد که خیرین در عرصه سلامت فعال تر شوند.
 وی افزود: خیرین در این مدت 8 سال از زمان تاسیس این سازمان مردم نهاد  بیش از 5 هزار میلیارد تومان به عرصه بهداشت و درمان کمک کردند.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه مجمع خیرین سازمانی مردم نهادو غیرسیاسی است که در سراسر کشور فعالیت می‌کند،بیان کرد: شعبات استانی و شهرستانی مجمع خیرین سلامت در استانها ارائه خدمات شایانی توجهی داشته اند و با هماهنگی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به جمع آوری و هدایت کمک‌های مردمی به عرصه سلامت اقدام می کنند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر خیرین سلامت مشکلاتی دارند که انتظار این است دولت موانع سرراه خیرین را مرتفع نماید ،تاکید کرد: مشکلاتی بر سر راه خیرین وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به  معافیت‌های مالیاتی،عوارض گمرکی، تعرفه خدمات واحدهای بهداشتی درمانی و آموزش خیریه ای و عوارض شهرداری، حق انشعاب آب، برق، گاز اشاره کرد.
شهریاری گفت: مشکلات خیرین سلامت و موانع جلب مشارکت‌های مردمی طی نامه ای خدمت معاون اول رئیس جمهور تقدیم می شود.
سیدعباس پورهاشمی قائم مقام مجمع خیرین سلامت کشور در این دیدار عنوان کرد: مجمع خیرین سلامت کشور بازوی مردمی وزارت بهداشت و درمان است و در حال حاضر مجامع خیرین در استانهای کشور در ساخت حدود 400 هزار مترمربع فضای بهداشتی از قبیل خانه بهداشت جامع روستایی و شهری مشارکت داشته اند.
در این دیدار اعضای هیئت مدیره مجمع دیدگاه های خود را بیان داشتند و وزیر بهداشت آقای دکتر هاشمی ضمن تجلیل از مرحوم نیری بنیان گذار مجمع خیرین سلامت کشور و اقدامات صورت گرفته در این مجمع نسبت به حل تعرفه های مراکز درمانی که مورد درخواست بود تاکید نموده اند و عنوان کرده اند خیرین در عرصه سلامت علاوه بر کمک های مادی کمک های فکری نیز دارند و در حوزه پیشگیری و بهداشت نیز فعال اند و حدود هشتاد هزار خیر در عرصه سلامت حضور دارند که علاوه بر آن بسیاری نیز گمنام می باشند.
دكتر اسحاق جهانگيري معاون اول رئیس جمهور در اين دیدار ضمن تسليت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان امام حسين (ع) و گراميداشت ياد مرحوم حاج سیدرضا نيری رئیس اسبق كميته امداد امام خميني (ره) و دبیر کل فقید سابق مجمع خیرین سلامت با قدرداني از تلاش‌ها و اقدامات خيرين كشور در زمينه‌هاي مختلف اظهار داشت: خيرين، انسان‌هايي دلسوز و علاقمند به همنوع هستند كه در بخش‌هاي مختلف نظير سلامت و ساخت مدرسه وارد ميدان شده و با همت و تلاش آنان بخش زيادی از مشكلات اين بخش ها مرتفع شده است.
معاون اول رئيس جمهور با بيان اينكه دولت بار سنگيني بر دوش دارد و نيازها و انتظارات جامعه نيز روز به روز افزايش پيدا مي كند، خاطرنشان كرد: با افزايش جمعيت، خدماتي كه دولت مي تواند به جامعه ارائه دهد كاهش يافته و در اين شرايط حضور و نقش آفريني خيرين سلامت تاثير فراواني در خدمات رساني به مردم و بويژه نيازمندان داشته است.
دكتر جهانگيري افزود: اخيراً در يكي از جلسات شوراي اقتصاد مصوبه‌اي تحت عنوان مسئوليت اجتماعي به تصويب رسيد كه بر اساس آن وزارت نفت درصد مشخصي از منابع مالي را بايد در منطقه محل اجراي پروژه‌ها براي مسائل اجتماعي هزينه كند كه اميدوارم اين امر به فرهنگ عمومي تبديل شود و بنگاه‌هاي بزرگ اقتصادي در مناطقي كه پروژه‌هاي خود را اجرا مي كنند مسئوليت اجتماعي بپذيرند و در حوزه‌هاي اجتماعي به مردم خدمت رساني كنند.
دكتر جهانگيري با تأكيد بر اينكه دولت به كمك‌هاي مردم و خيرين در بخش‌های مختلف نياز دارد، گفت: دولت در حد توان خود براي حل مشكلات خيرين بخش سلامت گام بر مي دارد و تلاش خواهيم كرد دغدغه‌ها و مسائل مطرح شده از سوی مجمع خيرين سلامت كشور را حل و فصل كنيم.
 
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه هرچه جامعه فرهنگي تر شود و فرهنگ مردم در حوزه سلامت ارتقاء پيدا كند، از هزينه هاي درمان كشور كاسته خواهد شد.
دكتر جهانگيري همچنين با اشاره به اقدامات انسان دوستانه پزشكان فعال در بخش خيرين سلامت،گفت: لازم مي دانم از روحيه انسان دوستي و خدمت رساني پزشكان خير كه به نقاط دور افتاده و مناطق محروم كشور سفر می كنند و به مداواي اقشار ضعيف جامعه مي پردازند نيز قدرداني كنم.
در اين جلسه همچنین وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز با اشاره به تلاش‌هاي اين وزارتخانه در جهت تقويت مجمع خيرين سلامت كشور، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي علاوه بر تقويت مجمع خيرين سلامت، معاونت اجتماعي را راه اندازي كرده تا بتواند اينگونه اقدامات را ساماندهي كرده و روند مشاركت خيرين سلامت كشور را بهبود بخشد.
در اين نشست معاون اجتماعي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي هم گزارشي از برنامه‌ها و تلاش‌های اين وزارتخانه در جهت اجتماعي كردن سلامت در كشور و نيز ارتقاء دانش مردم در حوزه سلامت ارائه كرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *