رئیس شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت با بیان اینکه از بین 135 هزار تخت بیمارستانی کشور 50درصد تخت ها فرسوده هستند،گفت:105 هزار تخت بیمارستانی در کشور نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، شهلا میرگلو بیات در همایش شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت با تقدیر از اقدامات خیرین در حوزه  سلامت، اظهار داشت: موضوع سلامت یکی از موضوعات مهم هر کشوری  است که در برخی اوقات مشکلات در این حوزه حتی به تغییر دولت‌ها می انجامد.

وی افزود: در کشور ما در حوزه سلامت مشکلات زیادی وجود دارد،  در حال حاضر برای هر هزار نفر یک و هفت دهم تخت وجود دارد که اگر بخواهد این شرایط  به شرایط معمولی برسد باید برای هر هزار نفر 3 تخت تخصیص یابد.

نماینده سابق مردم ساوه وعضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم ، بیان کرد:در حال حاضر در کشور 135 هزار تخت بیمارستانی داریم که 50 درصد از این تخت ها فرسوده بوده و با این شرایط نیازمند 105 هزار تخت در کشور هستیم.

رئیس شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه راه اندازی و تجهیز مراکز درمانی با بودجه دولتی برای 105 هزار تخت ممکن نیست چون این بودجه کفاف این هزینه‌ها را نمی دهد،عنوان کرد:سازمان‌های مردم نهادی مانند مجمع خیرین سلامت در این حوزه می توانند نقش آفرینی کنند و مجمع خیرین سلامت با حضور حاج آقا نیری توانسته گام‌های مهمی در این زمینه بردارد.

وی افزود: حدود 5 هزار میلیارد تومان از ابتدای تاسیس مجمع خیرین سلامت تاکنون در حوزه سلامت حوزه بهداشت جمع آوری و هزنیه نماید.

وی با بیان اینکه 50 درصد از جمعیت کشور از زنان هستند،گفت: شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت در راستای بهره گیری از ظرفیت بانوان در چند شهر بزرگ راه اندازی شده و تاکنون اقدامات خوبی با استفاده از ظرفیت‌ها و توان بانوان انجام شده است.

میرگلوبیات با بیان اینکه بانوان مشوقان خوبی برای همسران خود در کار خیر در حوزه سلامت هستند،تاکید کرد: شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت کشور تاکنون در مرکز 24 عضو دارد و تلاش ما استفاده از این ظرفیت بانوان برای توسعه بهداشت و درمان و توجه به مناطق کم برخوردار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *