رئیس هیأت امنای مجمع خیرین سلامت استان تهران با اشاره به اینکه نیازسنجی و هدایت برای ساخت بیمارستان توسط این مجمع انجام می‌شود، گفت: اینگونه نیست که هر کس که توان مالی داشته باشد به صورت خودسرانه بیمارستان بسازد.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضا تقوی در اولین همایش تجلیل از خیرین سلامت استان تهران، اظهار داشت: خیرین سلامت یکی از نهادهای خودجوش مردمی است که بر مبنای نیت خیر دوستان خیر نیک اندیش شکل گرفته است.

وی افزود: سلامت موضوع مهمی در جامعه بوده و هدف از تشکیل مجمع خیرین سلامت پرکردن خلاء های موجود در حوزه سلامت است.

رئیس هِیأت امنای مجمع خیرین سلامت استان تهران بیان کرد: در کل کشور نهاد نماز جمعه از خیرین حوزه سلامت حمایت می‌کند و ائمه جمعه در 900 شهر که نماز جمعه اقامه می‌شود در خدمت این اندیشه خیر و ترویج آن هستند.

وی عنوان کرد: در کشور خلاء امکانات برای بخشی از مردم کاملا محسوس بوده و خیرین سلامت به کمک مسئولان و دست اندرکاران دولت و نظام آمدند تا با نیت‌های خیر خود این خلاء ها را پرکرده و بخشی از نیازهای این حوزه را تامین کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با بیان اینکه اقدامات مجمع خیرین سلامت تکمیل کننده اقدامات وزارت بهداشت و درمان است، گفت: در کشور چنین اقداماتی مشابهی در حال انجام است و خیرین در دیگر بخش‌ها نیز فعالیتهای خوبی انجام داده‌اند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه مردم پاک و شریف ایران اسلامی همیشه در کار خیر پیشرو بوده اند،تاکید کرد: در هر حوزه‌ای باید مدیریت باشد تا نیات و افکار خیر سامان مردم یابد.

وی با بیان اینکه این اقدامات در حوزه سلامت مورد استقبال وزارت بهداشت است، افزود: مجمع خیرین سلامت کشور با محوریت و تلاش‌های حاج آقا نیری و مشارکت پزشکانی که دست اندرکار امر بهداشت و درمان هستند کمک بسیاری در این زمینه کرده‌اند.

رئیس هیأت امنای مجمع خیرین سلامت استان تهران بابیان اینکه اینگونه اقدامات باید در جامعه گسترش یابد، گفت: کارهای ما در این حوزه ترویجی، تبلیغی، حمایتی و توجیه افکار عمومی برای ایجاد مشارکت در این اقدامات خیر و عام المنفعه است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بابیان اینکه اقدامات مجمع خیرین در حوزه بهداشت و درمان خوب و بر اساس نیازسنجی و تحقیق در این زمینه بوده است، تصریح کرد: اطلاعاتی که مجمع خیرین سلامت از وزارت بهداشت می گیرد بر اساس ان اطلاعات اقدام می‌کند و برخی افراد خیر نیز که در جایی احساس نیاز می کنند توسط مجمع خیرین سلامت هدایت می‌شود و اینگونه نیست که هر کس که توان مالی داشته باشد به صورت خودسرانه و دلخواه در یک منطقه بیمارستان بسازد.

رئیس هیأت امنای مجمع خیرین سلامت استان تهران با بیان اینکه نیازسنجی و هدایت برای ساخت بیمارستان و دیگر اماکن بهداشتی توسط مجمع خیرین سلامت انجام می‌شود، گفت: بودجه‌ای که در اختیار مجمع خیرین سلامت قرار می‌گیرد حساب شده در جای خود به کار گرفته و هزینه می‌شود و اینگونه نیست که در جایی به غیر از محل تعریف شده و مورد نظر هزینه شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *