مشاور وزیر بهداشت و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به اینکه شهرستانهای ۵۰۰ هزار نفری تهران یک تخت بیمارستانی ندارندف گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند همه این مشکلات را در حوزه بهداشت و درمان حل کند و نیازمند مشارکت مردم در این زمینه است.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، سیدرضا نیری – دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در نخستین همایش تجلیل از خیرین سلامت استان تهران با اشاره به اینکه مشکلات سلامت و درمان فقط مختص به ایران نیست و بیشتر این مشکلات با کمک و همکاری مردم مرتفع می‌شود، اظهار داشت: در ایران اسلامی نیز این کمک‌های مردمی به صورت ویژه خود را نشان داده و چهره نمایی می‌کند.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه در حال حاضر بخش اعظمی از کارهای درمانی توسط مردم در حال انجام است، بیان کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند همه این مشکلات را در حوزه بهداشت و درمان حل کند و نیازمند مشارکت مردم در این زمینه است.

مشاور وزیر بهداشت با بیان اینکه قسمت خالی لیوان همیشه در کشور برجسته می‌شود، عنوان کرد: شهرستانهایی در استان تهران داریم که با جمعیت بیش از 500 هزار نفری حتی یک تخت بیمارستانی ندارند و مشکلات زیادی در حوزه بهداشت و درمان این مناطق وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های تهران پذیرای سرریز بیماران استان‌های دیگر هستند، گفت: تهران باید الگوی مناسبی برای کل کشور باشد و عملکرد این استان باید سرآمد همه کشور باشد.

مشاور وزیر بهداشت با بیان اینکه با این وضعیت جسمی فکر می‌کنم که هیچ فرصتی نباید برای خدمت به مردم از دست برود، بیان کرد: از ظرفیت‌های خیرین برای رفع محرومیت در حوزه بهداشت و درمان استان تهران باید استفاده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *