کمک رهبری برای مقابله با کرونا در جای دیگری هزینه شده است

 

 

در پی فرمایشات رهبری معظم انقلاب برای مقابله با موج سوم کرونا دکتر شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت از خیرین سلامت

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت ،متن این درخواست به شرح زیر است:

مدیران عامل و همکاران محترم مجامع خیرین سلامت در سراسر کشور 

سلام علیکم

ضمن تشکر از زحمات و تلاشهای انجام یافته همانگونه که مستحضرید همزمان با شیوع موج سوم ویروس کرونا مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدظله العالی دردیدار روز شنبه سوم آبان ماه با مسئولین ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا با اشاره به سخت‌تر شدن شرایط زندگی برخی افراد و مشاغل با اجرای اقدامات سخت گیرانه و پیشگیرانه ، خاطرنشان کردند: در این زمینه دولت باید بسته‌های حمایتی را در نظر بگیرد، ضمن آنکه خیّرین و مردم نیز باید وارد میدان شوند و به کمک این افراد بیایند چرا که این کار جزو بهترین کارها و برترین وسایل نزدیک شدن به خدا است.

در این راستا مقتضی است مدیران عامل محترم مجامع استانی خیرین سلامت در سراسر کشور با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی اقدامات زیر را معمول نمایند :

الف _ اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از طریق رسانه های عمومی و فضای مجازی به عموم مردم و خیرین ارجمند نسبت به اهمیت موضوع با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی.

ب_ تعامل با خیرین ارجمند و فراهم آوردن امکان کمک خیرین به آسیب دیدگان اجتماعی از ویروس کرونا و نیازمند از طریق مجامع خیرین سلامت

ج_فعال نمودن شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت در جلب مشارکت‌های مردمی و کمک به خانواده های نیازمند .

د_شناسائی خانواده های آسیب دیدگان اجتماعی از بیماری کرونا و نیازمند بسته های حمایتی بمنظور یاری رسانی .

ه_ پیگیری لازم جهت جلب مشارکت‌های مردمی و تشویق خیرین به کمک رسانی به نیازمندان مورد حمایت که در امر مبارزه با ویروس کرونا آسیب دیده اند .

مقتضی است گزارش اقدامات انجام یافته در این زمینه را به صورت هفتگی به معاون مشارکت‌های مردمی و روابط عمومی و رسانه ارسال نمایند .

دکتر حسینعلی شهریاری

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور

سوم آبان ماه ۱۳۹۹

 

 افزون بر ۳ میلیارد تومان توسط مجمع خیرین سلامت گیلان کمک  شد
 
 

در آینده نزدیک به همت شما مردم عزیز و کمک دانشگاه علوم پزشکی با دعوت جراحان فوق تخصص قلب، این بیمارستان به نقطه قابل توجهی در درمان بیماری های قلبی می رسدبه یاری خدا، امیدواریم این بیمارستان بسیاری از نیاز های درمانی منطقه و حتی استان را برطرف می کند. با تجهیزبیمارستان قلب، دیگر مردم جهت درمان بیماری های قلب و جراحی قلب نیازی به مراجعه به اصفهان و شیراز و یزد نخواهند داشت. از مسئولین و دولت و تمام مردم عزیز انتظار داریم در این امر از هیچگونه یاری دریغ نکنند.

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، رئیس شورای خیرین تامین سلامت شهرستان آباده، در گفت و گو با آباده نما عنوان کرد:

به همت خیرین و پس از اقدامات طولانی چند ساله، دستگاه آنژیو گرافی در بیمارستان قلب آباده نصب می گردد. پس از این اقدام ارزشمند و افتتاح بخش آنژیو گرافی، و با حضور پزشکان فوق تخخص جراجی قلب و عروق،  بسیاری از عمل های جراحی های قلب در بیمارستان قلب آباده میسر خواهد شد که مردم شمال فارس برای پیگیری بیماری های قلبی خود دیگر نیازی به سفر به مركز استان و شهرهای دیگر ندارند.

 

 

مشروح گفت و گو را در آباده نما بخوانید : 

حاج ایرج فرخی، رئیس شورای خیرین تامین سلامت آباده گفت: من این مژده را به همشهریان عزیز و آباده ای های مقیم سایر شهرستان ها و کشور ها می دهم، که آنژیوگرافی بیمارستان امام خمینی (ره) آباده به زودی نصب می گردد. و من از تمام عزیزان تقاضا دارم، برای مسئله توسعه و بهبود تجهیزات درمانی بیمارستان همت کنند و هرچه در توان دارند کمک کنند. این موضوع باعث می شود جان انسان های بسیاری نجات پیدا کند.

فرخی با درخواست از مسئولین و مردم جهت توجه بیشتربه تکمیل ظرفیت های درمانی بیمارستان گفت: در آینده نزدیک به همت شما مردم عزیز و کمک دانشگاه علوم پزشکی با دعوت جراحان فوق تخصص قلب، این بیمارستان به نقطه قابل توجهی در درمان بیماری های قلبی می رسد.

به یاری خدا، امیدواریم این بیمارستان بسیاری از نیاز های درمانی منطقه و حتی استان را برطرف می کند. با تجهیزبیمارستان قلب، دیگر مردم جهت درمان بیماری های قلب و جراحی قلب نیازی به مراجعه به اصفهان و شیراز و یزد نخواهند داشت.

از مسئولین و دولت و تمام مردم عزیز انتظار داریم در این امر از هیچگونه یاری دریغ نکنند.

 

 

وی همچنین به تاریخچه شورای خیرین اشاره کرد و گفت: این شورا از سال های دور به همت خیرین عزیز از جمله آقایان محمداسماعیل رضانیا، محمدعلی باقری، دکترتوکل، آقای برومند، رنجبر و بسیاری از مردم عزیز شهرستان تشکیل شد و ثمراتی بسیاری برای مسئله درمان شهرستان به دنبال داشته است.

رئیس شورای خیرین، تاسیس بیمارستان قلب را مهمترین پروژه این شورا دانست و افزود: در دهه 80 قرار بود یک دستگاه "ام آر آی" به شهرستان آباده اختصاص داده شود، که شهرستان اقلید به نامه وزارت این امتیاز را به دست آورد و در جلسه ای با حضور دکتر ایمانیه رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان شد، در حال حاضر وجود دو دستگاه "ام آر آی"در یک منطقه از لحاظ اقتصادی سخت و غیرقابل توجیه است. اما برای اختصاص امتیاز به شهرستان، مجوز یک بیمارستان تخصصی قلب برای استان فارس، که از سوی وزارت بهداشت اختصاص داده شده است را به شهرستان آباده می دهیم.

پس از عقد تفاهم نامه بین دانشگاه علوم پزشکی و اینجانب، دانشگاه متعهد به فراهم نمودن تجهیزات پزشکی نماید و احداث ساختمان به عهده شورای خیرین گذاشته شد.

سال 1388 بدون آمادگی و ذخیره مالی خاص، کلنگ بیمارستان قلب را زدیم و بر خدا توکل کردیم. مردم و خیرین عزیز همت کردند و هر کس با هر توان مالی در این پروژه عظیم خیرخواهانه مشارکت کرد که ساخت ساختمان قلب، با کمک 70 میلیارد ریالی خیرین به پایان رسید.

حتی یک روز، یک پیرزن سالخوره، که تنها دارایی او مقداری "ریوار گیوه " بود مراجعه کرد و گفت میخواهم حتی به اندازه یک پله در این بیمارستان سهیم باشم، که پزشکی که روی این پله پا می گذارد و جان بیماران را نجات می دهد، در ثواب نجات جان آن انسان شریک باشم.

رئیس شورای خیرین، به برخی از مشکلات ایجاد شده در راه تکمیل بخش آنژیوگرافی بیمارستان آباده گفت: سال 1395، در تقسیم تجهیزات یک دستگاه آنژیو گرافی به بیمارستان قلب اختصاص داده شده بود، که به بیمارستان شهرستان جهرم اختصاص یافت.

پس از این موضوع به وزیر وقت بهداشت، دکترهاشمی مراجعه کردیم، و با توضیحات مقرر شد یک دستگاه آنژیو "زیمنس" به آباده اختصاص دهند. نماینده شرکت زیمنس در بازدید از جایگاه نصب دستگاه، به علت وجود نواقص فنی مکان نصب استاندارد های لازم را تایید نکرد، که تکمیل آن بر عهده دانشگاه بود. تکمیل این نواقص 6 ماه  به طول انجامید و نماینده شرکت پس از بازدید مجدد، استاندار محل نصب را تاییید کرد. اما در این فاصله دستگاه به بیمارستانی در زاهدان اختصاص یافته بود و از دست آباده رفت.

با پیگیری دانشگاه علوم پزشکی، و وقت مجددی که از وزیر بهداشت، دکتر نمکی گرفتیم، به همراه دکتر رحیم زارع، نماینده مجلس به سراغ وزیر رفتیم. با بررسی موضوع و هماهنگی، وزارت بهداشت متقبل شد یک دستگاه آنژیوگرافی به بیمارستان آباده اختصاص دهد، و هزینه آن، که در آن زمان "4 میلیارد تومان" بود را خود وزارتخانه متقبل شد.

ماه پیش با خبر شدیم، برای خرید و انتقال آن هنوز به 3 میلیارد نیاز داریم، و در صورت عدم تامین این مبلغ، دستگاه به اصفهان می رود. و از محل کمک خیریه برادران ظهیر امامی، که یک قطعه زمین را جهت این کار اختصاص داده بودند، موفق به تامین هزینه شدیم و بزودی این دستگاه از گمرک به آباده می آید و در بیمارستان نصب می گردد.

پس از تجهیز بیمارستان به این دستگاه، تمامی نیاز های یک بیماری قلبی، ائم از اکو، بالن، آنژیوگرافی، میسر خواهد شد.و ان شاالله با دعوت از پزشکان جراح فوق تخصص و تکمیل ظرفیت های موجود، آباده به قطب قلب منطقه تبدیل خواهد شد.

 

 

وی در ادامه با تشکر از تمامی خیرین عنوان داشت: کماکان به کمک مردم و خیرین عزیز نیاز داریم. برای احداث ساختمان همراه بیمار، هر کس هر مقدار مایل است می تواند کمک کند، و این امکان فراهم شده است که نام ساختمان، یا هر اتاق را به نام خیرین عزیز نامگذاری کنیم.

انتهای پیام/3532

 

تسلیت درگذشت همکار

 

 دکتر حسینعلی شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت درگذشت برادر مدیر عامل مجمع خیرین سلامت در خراسان شمالی را تسلیت گفت.

 به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور متن این پیام به شرح ذیل است.

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

برادر ارجمند جناب آقای مهندس صفاری 

مدیر عامل محترم مجمع خیرین سلامت استان خراسان شمالی

خبر درگذشت مرحومه والده مکرمه و متدینه جنابعالی موجب تاسف و تاثر فراوان گردید.

اینجانب مصیبت وارده را به جنابعالی وخانواده معزز تسلیت عرض نموده، علو درجات، رحمت و غفران واسعه الهی برای آن مرحومه و صبر و اجر جمیل برای جنابعالی و بازماندگان از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

دکتر حسینعلی شهریاری 

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور

 

تقدير رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي از دبير كميته نهادها وسازمانهاي ستاد دهه فجر استان

 

 

 

دکتر حسینعلی شهریاری در پیامی از ابراز محبت و تسلیت دوستان و همکاران حوزه بهداشت و در مان در مورد تسلیت فوت برادرش تقدیر کرد.

متن این پیام بدین شرح است

 

با سلام

خدای سبحان را سپاس می‌گویم که در ایام عزای رحلت پیامبر مهربانی و رحمت و شهادت دو ستاره امامت؛ خورشید محبت بیکران شما،  در سوگ فقدان برادر عزیزم، مرحوم مغفور حاج شیرعلی شهریاری، بر دلهای غمدیده مان پرتو افکند و التیام بخش آلاممان گردید.

با نهایت احترام و در کمال تواضع، از ابراز همدردی و همراهی کلیه سروران گرامی، موکلین فهیم، ریش سفیدان، سران طوایف و معتمدین، خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، نمایندگان عالیقدر ولی فقیه در استانها، مدیران حوزه های علمّیه برادران و خواهران، ائمه جماعات و  روحانیت معزز شیعه و سنی، دفتر معاون محترم اول رئیس جمهور،  وزراء گرانقدر، مسئولان خدوم کشوری، لشکری، نظامی، انتظامی و امنیتی، اعضای فرهیخته هیات علمی و پزشکان بخصوص مجموعه همکاران جان برکف و مدافعان سلامت در سراسر کشور، وزیر محترم بهداشت و درمان و معاونین وزارتخانه، دانشگاهیان،رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی،  دانشجویان، رئیس محترم و همکاران سخت کوشم در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان محترم ادوار مجلس، اعضای محترم مجمع خیرین سلامت در سراسر کشور، اصحاب پر تلاش رسانه و مطبوعات، فرهنگیان عزیز، صاحبان صنایع و بازاریان گرامی و ورزشکاران غیور که به دلیل محدودیت ها از طریق ارسال پیام و تماس های بی شمار تلفنی، بذل محبت فرمودند، با تمام وجود و از صمیم قلب قدردانی می نمایم.

همچنین نظر به عدم برگزاری هرگونه مجلس ترحیم بخاطر رعایت پروتکل های بهداشتی، از اینکه بعلت کثرت بزرگواران، قادر به قدردانی حضوری و تلفنی نشده‌ام، پوزش طلبیده و دست دعا به امید اجابت به درگاه ربوبی حضرت حق بلند می‌کنم و سلامتی و بهروزی همه شما را از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.

دکترحسینعلی شهریاری

نماینده مردم شریف زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور

 

 

دکتر زارع

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت دکتر حسینعلی شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در پی درگذشت پزشک متعهد محمد زارع جوشقانی پیام تسلیتی صادر کرد.

 متن این پیام به شرح ذیل است

“مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلا”

از میان مومنان مردانی هستند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند و برخی از آنان به شهادت رسیدند و برخی از آنان در انتظارند و هرگز تغییر وتبدیلی در پیمان خود ندادند .

خبر شهادت  استاد  فرهیخته و متعهد و خیر عرصه سلامت ، همکار متدین و فداکار شهید دکتر محمد زارع جوشقانی جراح و متخصص چشم و فلوشیپ قرنیه که در سنگر مبارزه با ویروس منحوس کرونا به فوز عظیم و درجه رفیع شهادت نایل و به همکاران شهیدش پیوست ، موجب تاسف و تاثر عمیق جامعه پزشکی و درمانی گردید.

 اینجانب ضمن ابراز صمیمانه‌ترین همدردی‌ها، این ضایعه غم انگیز را به خانواده بزرگ بهداشت و درمان کشور خصوصا همکاران مرکز آموزشی درمانی و بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد و خانواده محترم و وابستگان آن شهید عزیز  تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات و رضوان و رحمت واسعه الهی و همجواری با ائمه معصومین علیهم السلام و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسألت دارم.

دکتر حسینعلی شهریاری

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور