تلفن مجمع خیرین سلامت کشور

ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

 
 

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۵ خیریه در سطح شهر زنجان فعال هستند، گفت: موازی‌کاری خیریه‌ها، باعث کاهش خدمت رسانی و استهلاک منابع می‌شود و مانع پیشرفت کار است.

 

جمشید وفا تصریح کرد: یکی از اهداف اساسنامه‌ایِ مجمع خیرین سلامت، ساماندهی خیریه های حوزه سلامت است ولی متاسفانه تا کنون موفق به انجام آن نشده‌ایم زیرا قانونی برای این کار وجود ندارد و اصلا سازوکار این ساماندهی در اختیار ما نیست.

 

وی با اشاره به توقف برخی پروژه‌های خیریه‌ی سلامت محور به دلیل نامساعد بودن شرایط اقتصادی خیّرین، اظهار کرد: بیشتر فعالیت مجمع خیرین سلامت، احداث پروژه های مربوط به سلامت است. به این ترتیب که با خیرین این حوزه، جهت احداث مراکز درمانی، قرارداد منعقد می‌کنیم ولی از آنجایی که به سرانجام رساندن این پروژه‌های عمرانی با رونق اقتصادی کشور، ارتباط مستقیم دارد، برخی پروژه‌ها ناچارا متوقف شده است و این موضوع از چالش‌های اصلی ما در مجمع است.

 

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان با تاکید بر آگاهی‌رسانی به مردم در حوزه‌ی خدمات داوطلبانه، اظهار کرد: باید این فرهنگ در جامعه ایجاد شود که با انجام خدمات داوطلبانه، بدون داشتن توان مالی نیز می‌توان خَیّر بود.

 

وفا با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در فرهنگ‌سازی و ایجادآگاهی در حوزه خدمات داوطلبانه دارند، گفت: فرض کنید بیماری در بیمارستان بستری می‌شود و نیاز به همراه پیدا می کند تا به او خدمت‌رسانی کند. کسانی که توان مالی دارند، فردی را به خدمت می‌گیرند. برخی بیماران نیز، فرزندان و خویشاوندانی دارند که کارهایشان را انجام دهد ولی بعضی‌ بیماران کسی را ندارند و ما در تلاش هستیم تا در چنین مواردی از خدمات داوطلبانه مردم استفاده کنیم.

 

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان افزود: متاسفانه این نوع خدمت هنوز در جامعه ما تعریف نشده در حالی که کار خیر بسیار باارزشی است و نیازی به هزینه ندارد.

 

این جراح و متخصص چشم با بیان اینکه فکر خدمت به همنوع در همه‌ی انسانها وجود دارد، خاطرنشان کرد: در شغل ما پزشکان، نیاز به خدمت، بسیار زیاد است و طبیعتا انسان در این حیطه، به طرف امور خیریه کشیده می‌شود، همانطور که بسیاری از پزشکان زنجان وارد این کار شده و خدمت می کنند.

 

وی در خصوص اقدامات مجمع خیرین سلامت استان در دوره شیوع کرونا اظهار کرد: تجهیز بیمارستان‌ها و تهیه‌ی اقلام بهداشتی و حفاظتی برای کادر درمان از مهمترین این اقدامات بوده است.

 

پایان پیام/73

 

جانمایی مراکز درمانی بر اساس بارگذاری جمعیت بازنگری می‌شود

 

 

استاندار البرز با اشاره به اینکه مجمع خیرین سلامت و بیمارستان ساز البرز پویاتر برای ارتقا سرانه های درمانی استان وارد میدان می‌شوند، گفت: جانمایی بیمارستان ها و مراکز درمانی البرز بر اساس بارگذاری جمعیت بازنگری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، صبح امروز در جلسه ویژه بررسی مشکلات بهداشت و درمان استان که روز شنبه پس از جلسه ستاد ملی کرونا در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، این جلسه هر هفته در روزهای شنبه با حضور اعضای مربوطه تشکیل می‌شود، گفت: باید نیازها، کمبودها، ظرفیت‌ها و مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان با دقت و حساسیت احصا شود.

وی ادامه داد: ضرورت دارد که آنالیز دقیقی از شرایط بیمارستان‌‍های دولتی و خصوصی استان داشته باشیم و راهکارهای ارتقا رضایتمندی مردم با شرایط موجود را مورد بررسی قرار دهیم.

عبداللهی گفت: از سوی دیگر بر اساس نیازسنجی تخصصی باید بارگذاری جمعیت در نقاط مختلف استان را مد نظر قرار دهیم و برای این منظور امکانات لازم همچون بیمارستان و درمانگاه و... را پیش بینی کنیم.

وی افزود: خیرین، سرمایه‌گذاران، تجار، اصناف و... را می‌توانیم به سمت و سوی تقویت زیرساخت‌های استان بویژه در حوزه بهداشت و درمان هدایت کنیم و در خصوص اجرای مسؤولیت‌های اجتماعی آنها راهکار ارائه دهیم.

استاندار البرز گفت: اکنون باید بدنبال امکانات موجود در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را برای ارائه خدمات به مردم با حداکثر توان بسیج کنیم و از سوی دیگر نیز در بخش‌های کلان همچون ساخت بیمارستان و تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه کاره با مسؤولان ملی وارد گفتگو شویم.

وی افزود: باید مطالبات مردم و کادر بهداشت و درمان را تا جای ممکن محقق کنیم و شرایط پایدار و مطلوبی را برای ارائه خدمت فراهم کنیم. ضرورت دارد ظرف دو هفته آینده مجمع خیرین سلامت و بیمارستان ساز البرز راه اندازی و پویا شود.

وی افزود: باید مسؤولیت پذیر باشیم و بی تفاوت از کنار نیازها و کمبودهای مردم نگذریم، ضرورت دارد که از ارتباطات شخصی خود نیز برای تقویت زیرساخت‌های استان استفاده کنیم.

انتهای پیام/ج

 
.
ساختمان های رهاشده مراکز بهداشت روستاهای لنده احیا می شوند
جوکار از اماکن بهداشتی و درمانی شهرستان لنده به منظور رفع تنگناهای بهداشتی و درمانی در این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح زاگرس ،اکبر جوکار مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمدبه همراه مسول اجرایی خیرین سلامت شهرستان لنده به منظور رفع مشکلات و تنگناهای بهداشتی و درمانی در این شهرستان از خانه های بهداشت روستاهای دو بخش مرکزی و موگرمون بازدید کردند.

این دیدار برابر هماهنگی قبلی با معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، سرپرست شبکه بهداشت و درمان لنده و مدیر اجرائی مجمع خیرین سلامت شهرستان انجام تا در نشستی نواقص و تنگناهای بهداشتی  درمانی مناطق کم برخوردار را مورد بحث و تبادل نظر قرار دهند.


 مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان از روستاهای مال ملا ، قیام ، موگرمون ، ایدنک و روستاهای اقماری مربوط بازدید کردند که یاوریان سرپرست  شبکه بهداشت شهرستان لنده نیز خواهان تکمیل خانه های بهداشت احداثی نیمه کاره مال ملا و موگرمون شدند.

این ۲ خانه بهداشت دارای سازه گالوانیزه و چند سال قبل بنا شده اند که به علت مشکلاتی از ادامه کار آنها جلوگیری بعمل آمده است، همچنین پیشنهاد احداث ساختمان اصلی مرکز خدمات جامع سلامت روستایی قیام با زیر بنایی در حدود ۲۵۰ مترمربع مورد توجه قرار گرفت تا پاسخگوی نیازهای این منطقه باشد.

امانعلی کریمی زاده مسول اجرایی خیرین سلامت شهرستان لنده در این دیدار از حضور و توجه مسولان خیرین سلامت استان برای رفع نیازمندی های محرومین قدردانی کرد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

 

 
 
 خیرین سلامت کشور ساماندهی شدند

 

احمد زارع رئیس اداره مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی آموزش و پرورش کردستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در کردستان با تبریک فرارسیدن هفته شوراهای آموزش و پرورش ( 30-24 دیماه)، از ابلاغ دستورالعمل هماهنگی و افزایش اثربخشی شوراهای آموزش و پرورش به ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان خبر داد.

 

وی افزود: شورای آموزش وپرورش به عنوان تبلور و نمود مشارکت اصیل مردمی در عرصه تصمیم گیری‌های اجتماعی،فرهنگی ،اقتصادی و به نوعی نمایانگر مشارکت جمعی وتصمیم گیری‌های مربوط به امور مردم است.

 

زارع بیان کرد: درسالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و متعاقب  تصویب قانون تشکیل شوراها درسال ۷۲، توجه ویژه دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی وغیردولتی به مفاد قانون شوراها و اجرای دقیق مصوبات آن به منظور استیفای حقوق آموزش و پرورش همواره دغدغه‌های اصلی مدیریت کلان استان‌ها علی‌الخصوص دراستان کردستان بوده به طوری که امروزه اصلی‌ترین مجرا درانعکاس و حل و فصل مسائل و مشکلات آموزش و پرورش استان شورای آموزش وپرورش است که  این مهم از طریق اتخاذ تصمیمات دارای قابلیت اجرا و کارشناسانه میسر شده است.

 

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی آموزش و پرورش کردستان همچنین به تشریح برنامه‌های این هفته پرداخت و حضور فعال اعضای شورای آموزش و پرورش به صورت فردی و گروهی در مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی و تبیین ظرفیت شوراها در نظام تعلیم و تربیت را یکی از برنامه‌های محوری در هفته شوراها عنوان کرد.

 

وی گفت: همچنین نشست صمیمی اعضای شورای آموزش و پرورش مناطق با اولیای دانش‌آموزان در فضای مجازی و در برنامه شاد با هدف تقدیر از مشارکت فعال اولیا در امر آموزش در ایام گرونا برگزار خواهد شد.

 

زارعی همچنین از طراحی و برگزاری مسابقه تهیه کلیپ‌های کوتاه آموزشی و پرورشی خلاقانه اولیای دانش‌آموزان در ایام بیماری کرونا و برنامه ریزی برای ارائه کلیپ‌های برتر در رسانه‌ها با هدف ترغیب سایر اولیا در امر آموزش را یکی دیگر از برنامه‌های اجرایی در این هفته عنوان کرد.

 

وی از تقدیر خیرین سلامت در تجهیز مدارس و تهیه ملزومات بهداشتی مورد نیاز در ایام کرونا در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: همچنین در این نشست از خیرین و موسسات نیکوکاری تامین کننده ملزومات فناورانه (تبلت، موبایل و...) برای ارائه آموزش‌های مجازی به دانش‌آموزان مناطق محروم، روستایی و مرزی نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

رئیس اداره مشارکت های مردمی و مدارس غیردولتی آموزش و پرورش کردستان بر بهره‌گیری از ظرفیت صدا و سیمای استان برای تبیین عملکرد شوراها و جایگاه شورا در آموزش و پرورش در قالب میزگرد، مصاحبه و گفتگو و... تاکید کرد و گفت: تبلغات و فضای سازی محیطی از دیگر برنامه‌های قابل اجرا در این هفته خواهد بود.

 

پایان پیام/713

مدیرکل بهزیستی مازندران با مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان در راستای رفع مشکلات بیماران مبتلا به ام اس دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ؛ دکتر فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی مازندران با مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان مازندران در راستای جلب مشارکت های مردمی برای رفع مشکلات مرتبط با درمان و توانبخشی بیماران مبتلا به MS دیدار و گفتگو کرد. دکتر گوهردهی در این دیدار فیزیوتراپی، کار درمانی، مشاوره روانپزشکی و ... منظم و هدفمند را در روند بهبودی بیماران بسیار مهم برشمرد و بر توجه به این مسائل جهت بازگشت به زندگی عادی و انجام فعالیت های روزمره تاکید کرد. مدیرکل بهزیستی مازندران هزینه های درمانی بیماران ام اس را بسیار بالا دانست و خواستار کمک خیران جهت رفع مشکلات مرتبط با درمان و توانبخشی آنان گردید.