تلفن مجمع خیرین سلامت کشور

ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

 
 
 
 
 

دکتر حسینعلی شهریاری،رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در پیامی ارتحال علامه حسن زاده آملی را تسلیت گفت.

 

 متن پیام تسلیت دکتر حسینعلی شهریاری به شرح زیر است

 
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ
خبر ارتحال ملکوتی علامه حسن حسن‌زاده آملی رضوان الله تعالی عالم برجسته و دانشمند بزرگ موجب تاثر و تاسف فراوان ‌گردید.
فقدان این شخصیت ممتاز جهان تشیع و‌ فیلسوف بزرگ، فقیه ربانی، عارف روشن ضمیر،  و مدرس ممتاز دروس حوزوی ثلمه‌ای عمیق و جبران‌ناپذیر است و حوزه‌های علمیه، فرهیخته‌ای ارجمند و ذخیره‌ای ارزشمند را از دست‌دادند که جبران آن بسادگی میسر نیست.
مصیبت فقدان ارتحال این فقیه صمدانی و عارف بزرگ را به محضر نورانی امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری مدظله العالی، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه ، خاندان مکرم و بازماندگان معزز ، ارادتمندان ایشان و ملت بزرگ ایران تسلیت می‌گویم و برای آن فقید سعید در ایام سوگواری اربعین اباعبدالله الحسین (ع) علو درجات از در گاه ربوبی مسالت می‌نمایم.
دکتر حسینعلی شهریاری
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور 
۴ مهرماه ۱۴۰۰

پیش‌بینی احداث باغ سلامت سالمندان در شهرکرد با کمک خیرین

چهارمحال و بختیاری مدیرعامل مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری، گفت: طی روزهای گذشته جوان خیری زمینی در حدود ۴۶۵۵ متر در ورودی شهرکرد به مجمع خیرین سلامت اهدا کرد که به احتمال بالا توسط مجمع خیرین در این زمین یک باغ سلامت سالمندان احداث می‌شود، باتوجه به اینکه جمعیت ایران به سمت سالمند شدن در حال حرکت است، امکان دارد در آینده یک چالش جدی در این زمینه ایجاد شود.

عباس قادری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به فعالیت‌های مجمع خیرین سلامت در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: خیرین در استان همواره پیشتاز هستند و به همین دلیل بدون انجام فرهنگ‌سازی در این زمینه نیز فعالیت‌های بسیاری از سوی خیرین در این استان انجام می‌شود، در حقیقت مجمع خیرین سلامت یک پل ارتباطی میان خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی استان است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری افزود: متاسفانه برخی مواقع مجمع خیرین در خصوص پاسخگویی در زمان مناسب به خیرین موفق نیست، زیرا برخی از افراد با یک برنامه و پیشنهاد به مجمع خیرین سلامت مراجعه می‌کنند، اما انجام هماهنگی‌های لازم جهت تهیه نقشه ساخت، اخذ پروانه ساختمانی، تامین زمین، نظارت، شروع کار و... زمان زیادی لازم دارد و به همین دلیل گفته می‌شود خیرین همواره چندین گام از مجمع خیرین سلامت جلوتر حرکت می‌کنند و درواقع در انجام امور خیر پیشتاز هستند.

وی ادامه داد: اولویت‌بندی فعالیت مجمع خیرین سلامت همواره بر اساس نیازهای دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری مانند فضاهای فیزیکی، تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی، لوازم اداری و... تعیین می‌شود و زمانی که خیرین به این مجمع مراجعه می‌کنند، نیازهای دانشگاه علوم پزشکی برای این افراد بیان می‌شود زیرا تصمیم‌گیرنده نهایی مجمع خیرین سلامت نیست، بلکه این مجمع یک پل ارتباطی میان خیرین و دانشگاه علوم پزشکی استان است.

قادری عنوان کرد: در زمان شیوع بیماری کرونا نیز بر اساس نیازهای موجود در جامعه و دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری فعالیت خیرین انجام می‌شود، برای مثال نیازهایی مانند دستگاه‌های کمک تنفسی، لوازم مصرفی مانند لباس‌های ویژه کادر درمان و... توسط مجمع خیرین تامین می‌شود.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: خیرین با توان مالی بالا و افرادی که در حد توان خود اقدام به کار خیر می‌کنند، هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، زیرا کار خیر در هر مقدار و اندازه‌ای باشد ارزشمند است در زمان هشت سال دفاع مقدس نیز این موضوع وجود داشت و افراد حتی کمک‌های بسیار کوچک خود را برای ارسال به جبهه‌ها اهدا می‌کردند، اما این کمک‌های کوچک در مجموع دارای ارزش معنوی بسیار بالایی است.

وی یادآور شد: پروژه‌ای به همت خیرین چهارمحال و بختیاری و توسط مجمع خیرین سلامت استان در شهر هفشجان ساخته شد که هنگام ساخت این پروژه پیرزنی در حد توان خود یک بسته نبات برای استفاده افرادی که در ساخت این پروژه مشغول به کار بودند اهدا می‌کند که این موضوع از ارزش بسیار بالایی برخوردار است زیرا این پیرزن با توجه به توان خود در این امر خیر سهیم شده است.

قادری تصریح کرد: طی روزهای گذشته جوان خیری زمینی در حدود ۴۶۵۵ متر که در ورودی شهر واقع است به مجمع خیرین سلامت اهدا کرد که به احتمال بالا توسط مجمع خیرین در این زمین یک باغ سلامت سالمندان احداث می‌شود زیرا با توجه به این موضوع که جمعیت ایران به سمت سالمند شدن در حال حرکت است این امکان وجود دارد که در آینده یک چالش جدی در این زمینه ایجاد شود.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در زمان شیوع بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان طی دو نوبت از مجمع خیرین سلامت تقاضای کمک کرد، اولین مورد مربوط به اوایل شیوع بیماری کرونا است که مشکل کمبود لباس‌های مخصوص کادر درمان، ماسک و تجهیزات بهداشتی وجود داشت و مجمع خیرین سلامت با همت خیرین در استان حدود ۳۰۰۰ هزار لباس، ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار ماسک و... تهیه کرده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار داد.

وی افزود: همچنین زمانیکه توسط دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری اعلام شد نیاز به دستگاه اکسیژن‌ساز وجود دارد که توسط مجمع خیرین این دستگاه‌ها تهیه و به دانشگاه تحویل داده شد.

قادری ادامه داد: در پیک پنجم کرونا باتوجه به این موضوع که ظرفیت تمامی تخت‌های بخش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان هاجر و کاشانی پر شده بود، بر اساس نیاز یک بیمارستان صحرایی راه‌اندازی شد از سوی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری درخواست تامین کپسول اکسیژن به مجمع خیرین سلامت ارسال شد که این مجمع با همت خیرین در استان برای برطرف شدن این نیاز اقدام کرد.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری، عنوان کرد: همچنین جهت راه‌اندازی بخش مخصوص بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان کوهرنگ و با توجه به احداث بیمارستان صحرایی در بیمارستان فارسان توسط هلال احمر چهارمحال و بختیاری مجدد نیاز به کپسول اکسیژن وجود داشت که مجمع خیرین سلامت در این زمینه نیز با کمک خیرین اقدامات موثری داشت.

وی اضافه کرد: همچنین در روزهای گذشته پروژه ساخت سی و سومین پایگاه اورژانس و فوریت‌های پزشکی در چهارمحال و بختیاری کلنگ‌زنی شد، این پایگاه در زمینی با وسعت ۲۵۰ مترمربع و با زیربنای ۲۳۰ متر مربع که توسط شهرداری واگذار شده و در دو طبقه احداث می‌شود و با پرداخت کلیه هزینه‌های ساخت توسط خیر استان احداث شده که پس از ساخت جهت تجهیز و بهره‌برداری تحویل مدیریت اورژانس پیش بیمارستانی استان خواهد شد.

قادری خاطرنشان کرد: همچنین آیین بهره‌برداری از پد و آشیانه اورژانس هوایی مرکز چهارمحال و بختیاری با حضور نماینده ولی فقیه در استان، رئیس هیات امنای مجمع خیرین سلامت، رییس دانشگاه علوم پزشکی، رییس دانشکده هوانیروز، خانواده بانی خیر آن و کادر پروازی در جمع سفیدپوشان خط مقدم سلامت انجام شد.

انتهای پیام

 

 

.

 

 

 

دکتر حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در پیامی آغاز هفته دفاع مقدس را تبریک گفت

 

به گزارش بامداد اقتصاد،متن پیام به شرح زیر است:
 
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
دفاع مقدس را باید رساترین واژه و ناب ترین عبارات در قاموس ایستادگی و مقاومت آگاهانه و غیرتمند ملت رشید ایران و اوج دلدادگی همه توان و استعداد یک ملت تحت رهبری خردمندانه امامین انقلاب اسلامی ایران نامید.
دفاع مقدس، نمودار مجموعه ای از بالاترین افتخارات بشری است که با ایثار جان سرافرازانه در مقابل دنیای کفر و استکبار ایستادند.
و چه زیبا فرمودند مقام معظم رهبری که بزرگداشت دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ایران است.
اینجانب ضمن نکوداشت یاد و خاطره امام راحل عظیم الشان و شهیدان والامقام دوران دفاع مقدس؛ بهروزی و توفیق روزافزون  امت شهیدپرور در پیروی و پاسداری و ادامه طریق پر افتخار شهدا ایثارگران و آزادگان را از خداوند قادر و متعال مسئلت می نمایم.
دکتر حسینعلی شهریاری 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور
۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۰