باحضور دکتر سرمست عقب افتادگی اقتصادی قم جبران شد

 رئیس مجمع خیرین سلامت استان قم بیان کرد: باحضور دکتر سرمست عقب افتادگی اقتصادی قم جبران شد

حسن آقاجانی یکی از فعالان برجسته اقتصادی استان قم محسوب می شود. وی به عنوان  عضوهیت رییسه اتاق بازرگانی قم و رئیس مجمع خیرین سلامت استان یکی از مدیران صنعتی موفق قم است که در خصوص فعالیت های صنعتی در قم در دوران استانداری دو و نیم ساله بهرام سرمست در گفت وگو با ایسنا به مباحث جالب توجهی اشاره کرده است که در ذیل متن سوال و پاسخ با وی آمده است:

– نخستین بارکه آقای سرمست را درسمت استاندار ملاقات کردید ارزیابی شما چه بود؟
من بیش از 40 سال است که فعالیت اقتصادی می کنم و استانداران زیادی دیده ام وی در اولین جلسه که در استانداری برگزارشد گفت من حامی بخش خصوصی هستم وتا اخرین روز هم در کنار ما بود حتی اقای سرمست شماره تلفن خودرا دادند و گفتند هرزمان از شب یا روز کاری داشتید به من زنگ بزنید هرکاری از دستم بیاید انجام می دهم وواقعا هم به حرف خودشان عمل کردند و ما خیلی ازعملکرد ایشان در حوزه اقتصادی رضایت داریم وی حتی مدیران و معاونانی را هم که انتخاب کرده بود شایسته بودند.
اگر امکان دارد نمونه عملکردهای وی را مصداقی بگویید؟
وی یک چهره مردمی دارد و نمونه یک مدیر جهادی و انقلابی است فوق العاده با دانش و مدیر هستند نمونه کارهای خوب او همین سه شنبه های اقتصادی بود بسیار پی گیر و فعال این جلسات را برگزار می کرد از کارخانه ها بازدید میدانی داشت کار بسیار نو و جالبی که تاکنون هیچ استانداری این روش مدیریتی را پیاده نکرده بود تحت هر شرایطی بازدید میدانی از کارخانه ها را انجام می دادند طبق قولی که در همان جلسه نخست به ما داده بود همه مدیران را روز سه شنبه بسیج می کرد برای رسیدگی به امور فعالان اقتصادی . این نشان می داد که استاندار قم از فعال کردن بخش اقتصادی استان برایش مهم است، اشتغال مهم است دراین زمینه از هیچ کوششی دریغ نکردند.
نمونه دیگر از فعالیت های شاخص جناب دکتر سرمست در بحران کرونا بود او با برگزاری جلسات منظم و بسیج کردن مدیران و خیران استان به خوبی توانستند از ظرفیت خیرین سلامت به نفع استان استفاده کنند.
– اگر ممکن است در بخش خیرین سلامت توضیح دهید که استاندار برای مدیریت خیرین سلامت چه کارهایی انجام داد؟
نمونه ای قابل ذکراعلام آمادگی استاندار در جلسات خیرین سلامت بود که  ایشان گفتند هرجا که لازم به حضور من هست اطلاع دهید حاضر می شوم از آنجا که وی در بین خیرین سلامت و فعالان اقتصادی محبوب بودند به همین علت حضور وی درجمع آوری و هدایت کمک ها بسیار موثر بود این خیلی مهم بود که مقام ارشد استان خود را موطف بداند که در جلسات ما حضور داشته باشد که و حضورش بسیار راهگشا بود بسیاری از موانع را بر طرف می کرد نمونه اینکه ما برای ترخیص ونتیلاتور، ویلچر، کپسول اکسیژن و دیگر اقلام مورد نیاز از کمرگ هیچ مشکلی نداشتیم چرا که استاندار با ما هماهنگ بود وهر جا که لازم بود خودشان تماس می گرفتند و ترخیص به آسانی انجام می شد. 
– ارزیابی شما از دکتر سرمست چیست آیا می تواند مشکل مسکن استان را نیز برطرف کند؟
آقای سرمست یک چهره مردمی دارد و خیلی ها از عملکرد وی راضی هستند چون هم علم سیاسی دارد و هم جامعه شناس است و هم به ضرورت ها و نیازهای استان اشراف دارد چنین مدیری نمونه است. در زمینه مسکن هم بگویم که با سابقه ای که از آشنایی وی دارم رفع مشکل مسکن هم برای وی آسان است چون اهل تفکر و برنامه ریزی است در قم هم ظرفیت مسکن سازی وجود دارد بنابراین مطمئن هستم که دکتر سرمست می تواند با تمرکز بر انبوه سازی مسکن این مشکل را نیز از سرراه استان بردارد.
– آیا خاطره ای از حضور و حمایت ویژه استاندار درذهن شماهست که آن را بیان کنید؟
با استاندار 45جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی برگزار شد که در تمامی جلسات ایشان سعی کردند تا حد امکان مشکلات ما را برطرف کند، اما خاطره ای  که برایم بسیار جالب بود یکی از کارخانه های من دچار حریق شد و بیمه از پرداخت حق خود امتناع می کرد و مدام با بهانه های سر باز می زد یک روز استاندار از من پرسید برای چه ذهن شما اینقدر مشغول است و در جلسات شما گرفته هستید

من ماجرای حریق کارخانه را به وی گفتم و ازعملکرد بیمه هم گلایه کردم . استاندار گفت در یکی از جلسات من را درجریان بگذار تا خودم هم در جلسه حضور داشته باشم تا اگر کمکی از دستم برمی آید انجام دهم واقعا هم به گفته اش عمل کرد در جلسه ای که در تهران برگزارشد حاضر شد وبا حمایت وی مشکل برطرف شد و بیمه حق خودش را پرداخت کرد آقای سرمست از من خواست که درباره این نوع حمایت وی در جایی چیزی نگویم ولی من قبول نکردم گفتم شما به من کمک بزرگی کردید بنابراین به همه بازگو می کنم که درحق من  چه لطف بزرگی کردید. 
– صحبت پایانی؟
وی یک مدیر سیاسی استان بود، اما در زمینه اقتصاد استان بسیار خدمت کرد. در همین مدت کوتاه حضوراشان بسیار موثر بودند، استقبال وی ازصنعتگران به طوری بود که استانداری خانه دوم ما شده بود، ایشان روز اول به دفتردار خود گفت دفتر من  برروی  بخش خصوصی باز است هرکاری داشتند ویا وقت ملاقات خواستند حتما در اسرع وقت هماهنگ کنید. به همین علت ما کاملا خاطرمان آسوده بود وبی هیچ نگرانی مسائل و موضوعات صنعتگران را دنبال می کردیم. وجود چنین مدیرانی مردم را به آینده این نظام و انقلاب امیدوار می کند و خواسته جمعی ما این است که استاندار قم آقای سرمست ابقا شوند تا از حضور این مدیر ارزشمند بهره مند شویم.

انتهای پیام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *