آیت الله مکارم شیرازی در دیدار هئیت مدیره دبیر کل مجمع خیرین و معاونان مجمع خیرین سلامت کشور ، با تقدیر از فعالیت های این مجمع، گفت: کار شما یک کار بسیار پر ارزش و با اهمیت است.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور،آیت الله العظمی مکارم شیرازی  کمک به افراد کم بضاعت بویژه در حوزه سلامت را دارای اهمیت فوق العاده و برخوردار از اجر فراوان دانست و گفت: کسانی که به هر طریقی بتوانند به بیماران کمک کنند و قدری از آلام شان بکاهند؛ خدمتشان دارای ارزش زیادی است.

این مرجع تقلید توجه خیرین به موضوع سلامت را مهم تلقی کرد و با بیان این که به وضع کنونی بسنده نکنید، گفت: حرکت خیرین فعال در این عرصه منشاء و خاستگاه دینی دارد، منتهی به وضع و مقدار کنونی بسنده نکنید.

وی با تاکید بر این که فعالیت های این مجمع باید به نحو شایسته اطلاع رسانی شود، گفت: در دنیای امروز اطلاع رسانی حرف اول را می زند، سعی کنید به طرق مختلف این فعالیت ها را اطلاع رسانی کنید تا اقبال جامعه به عرصه سلامت بیشتر شود.

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید، این است که تنها به بعد درمان توجه نکنید، در عرصه پیشگیری از بیماری نیز سرمایه گذاری داشته باشید؛ چراکه پیشگیری مقدم بر درمان است و در این راستا از ظرفیت رسانه ملی و دیگر رسانه ها نیز بهره بگیرید.

وی فعالیت در عرصه تامین سلامت را نوعی جهاد و ذخیره یوم المعاد ارزیابی و تصریح کرد: عده ای هستند که دوست دارند کار خیر انجام دهند اما گاهی مرکز قابل اعتمادی را پیدا نمی کنند، شما باید ثابت کنید که مجمع تان قابل اعتماد است؛ اگر مردم به کاری اعتماد پیدا کنند یقینا کمک می کنند.

وی در پایان گفت: امیدوارم دولت نیز به سهم خود به این برنامه کمک کند زیرا مسئولیت اصلی متوجه دولت است هرچند در جامعه اسلامی همه افراد در مقابل یکدیگر مسئولیت دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *