به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، مطلب فوق را آقای دکتر نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ملاقات با آقای سید رضا نیری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور عنوان کرد . 

آقای دکتر نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به همراه چند تن از اعضای کمیسیون با آقای سید رضا نیری مشاور وزیر بهداشت و دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور و تنی چند از معاونین ملاقات کردند .  
  ابتدا در این دیدار آقای نیری با خیرمقدم به تاریخچه تشکیل نهادی حمایتی غیر دولتی اشاره کرد و گفت : کار خیر در کشور ما سابقه کهن دارد و علاوه بر آن در تأکیدات دین از اصول اسلام است . 
  نیری اضافه کرد : حدود 8 سال گذشته مردم خیر و نوعدوست در سراسر کشور در قالب مجمع خیرین سلامت با اهدای مال خود در راستای سلامت جامعه افتخار آفریدند . 
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور تأکید کرد : خیرین طی این مدت بالغ بر 4 هزار مرکز درمانی را با هزینه ای افزون بر
4 هزار میلیارد تومان احداث و تجهیز کردند . 
مشاور وزیر بهداشت خاطرنشان ساخت : البته ما از طریق دانشگاههای علوم پزشکی و وزارت بهداشت در مورد مسائل فنی و تخصصی هماهنگ هستیم و وزارتخانه هم با اختصاص سهم 60 درصدی در ساخت و تجهیز مراکز مشارکت مستقیم دارد . 
  وی افزود : ما از طریق مجلس و قانونی کردن امور خیر را پیگیری می کنیم و از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی هم تقاضا داریم در مورد معافیتهای مالیاتی و عوارض شهرداری ها و امتیازات ، انشعابات وزارت نیرو و ارتباطات خیرین را یاری دهند .

در ادامه آقای دکتر نوبخت ضمن بزرگداشت عزای امام حسین (ع) گفت : کار شما در راستای اعتلای اسلام و اشاعه فرهنگ خیر و نیکوکاری می باشد . 
 وی خاطرنشان ساخت : هر جا کار خیر است نام آقای نیری هم هست و ایشان را همه به نام امدادگر ، خیر و نوعدوست 
می شناسند . 
دکتر نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان داشت : امام راحل نیز در رسیدگی به نیازمندان جامعه تأکید داشتند حتی در قانون اساسی هم بسیاری از امور آمده است و نقش مردم در این امور تعیین کننده است همانگونه که مقام معظم رهبری هم بارها تأکید نمودند . 
  رئیس کمیسیون بهداشت مجلس اضافه کرد : ما به عنوان کمیسیون بهداشت به همت اعضای حاضر و عزیزان دیگر سعی و تلاش خودمان را می کنیم که امور خیر خصوصاً سلامت جسم و روان مردم در خدمت باشیم و این خدمت خیر را نهادینه کنیم 
وی افزود : ما را نمایندگان خود را در امور خیر در مجلس شورای اسلامی بدانید . 
در این جلسه هر یک از اعضای حاضر کمیسیون بهداشت مجلس طی اظهاراتی امور خیر را تکریم کردند و مطالبی را درخصوص جذب مشارکتهای مردمی بیان داشتند . 
 در این ملاقات آقای کاظم زاده معاون بین الملل ، ارتباطات و امور مجلس مجمع خیرین سلامت کشور حضور داشت ضمن گزارش کوتاهی از تعامل خوب مجلس خصوصاً رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس تقدیر و تشکر به عمل آورد . 
  آقای یزدانی معاون اداری ، مالی و برنامه ریزی نیز در مورد اهداف ، آرمانها ، مأموریت و سند چشم انداز مجمع خیرین سلامت کشور توضیحاتی ارائه داد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *