نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس با بیان اینکه همت بلند خیرین سلامت قابل تحسین است، گفت: مجمع خیرین سلامت از امکانات دولتی و ظرفیت های مردمی و خیرین استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان وآق قلا در مجلس در بازدید از مرکز خدمات سلامت با اعضای مجمع خیرین سلامت استان گفتگو کرد.
در این دیدار اعضای مجمع گزارشی از عملکرد، ساخت و تجهیز مرکز و خدمت رسانی به مردم با کمترین هزینه ارائه دادند و اعلام کردند طی بازدیدی که از این مرکز از سوی مرکز بهداشت جهانی انجام شد این مرکز به عنوان پایلوت در جهت انجام آزمایش کرونا مورد تائید قرار گرفت.
در ادامه نماینده گرگان و آق قلا با بیان اینکه در این مدت کوتاه از حضورمان در مجلس شورای اسلامی بیشترین نشست های ما در حوزه سلامت و درمان بود و با پیگیری های فراوان مصوبات خوبی برای بهداشت و درمان استان گلستان به ارمغان داشت از جمله بیمارستان جنرال و کودکان طالقانی و آل جلیل آق قلا.
وی از تلاش مجمع خیرین سلامت بخاطر رشد و توسعه مکان های بهداشتی و درمانی تشکر کرد و از مجمع درخواست کرد برنامه خود را در افق ۱۴۰۴ تهیه نمایند و بر اساس این سند از امکانات دولتی و ظرفیت های مردمی و خیرین استفاده گردد./

به همت خیرین عرصه سلامت، دستگاه تعویض پلاسمای خون (پلاسما فرز) در آی سی یوی فوق تخصصی اورژانس مرکز آموزشی درمانی نمازی راه اندازی گردید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز فارس ، برای نخستین بار در جنوب کشور و به همت یکی از خیرین عرصه سلامت، دستگاه تعویض پلاسمای خون (پلاسما فرز) در آی سی یوی فوق تخصصی اورژانس مرکز آموزشی درمانی نمازی راه اندازی گردید و برای اولین بیمار در این بخش از طریق عروق محیطی انجام شد.
دکتر منصور مسجدی دانشیار گروه بیهوشی و فلوشیپ مراقبت های ویژه افزود: در روش رایج، برای بیماران نیازمند به پلاسما فرز می بایست پس از کارگزاری کاتتر در سیاهرگ های مرکزی ناحیه گردن یا کشاله ران، پلاسما فرز انجام شود که عوارض شناخته شده ای از جمله خونریزی، عفونت، پارگی عروق و آسیب به ریه و اعصاب و ایجاد لخته را در بر دارد؛ همچنین روش مرسوم برای بیمار بسیار استرس زا و ناخوشایند بوده محدودیت های حرکتی، استرس های روحی و درد ناحیه کاتتر، در طی چند روز درمان ایجاد می کند.
وی ادامه داد: به همت خیر عرصه سلامت، دکترمریم پورصادق فرد متخصص نورورلوژِی و فلوشیپ ام اس و بنیاد خیریه نمازی، با اهدا دستگاه جدید که قبلا در جنوب کشور موجود نبود، پلاسمافرزیس با سهولت بیشتر و عوارض کمتر برای بیماران نیازمند، انجام می شود.
همچنین آرزو قمری سرپرستار آی سی یو اورژانس از رضایتمندی بسیار خوب بیمار در طی دوره انجام پلاسمافرزیس خبر داد و افزود: به دنبال خرید دستگاه با وجود همه گیری کرونا، فاطمه سجاد دوست پرسنل کوشا و فداکار واحد پلاسما فرز بیمارستان نمازی، دوره یک هفته ای آموزشی مربوطه را در تهران گذراند و با احاطه کامل، دستگاه را راه اندازی و مورد بهره برداری قرار دادند.

 

مهدی علی مسیمر مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان کردستان  در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، ضمن تشکر از خانواده سنندجی جهت اقدام

 

نیکوکارانه گفت: این خانواده که حاضر به ذکر نام خود نشدند با نیتی خیرخواهانه برای خیرات عزیز متوفی خود ۲ دستگاه انکوباتور جهت نگهداری کودکان نارس در nicu بخش مراقبت‌های نوزادان به بخش کودکان بیمارستان‌های بوعلی مریوان و شهید بهشتی قروه به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال اهداء نمودند.

او افزود: مجمع خیرین سلامت استان کردستان مراتب تقدیر و تشکر خود را به بستگان متوفی و بانیان این امر خیر تقدیم نموده و برای آنان و سایر عزیزان دخیل در این خیرات حسن ثواب، صحت، سلامتی و برای آن متوفی غفران و رحمت الهی تمنا می‌نماید.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کردستان با بیان اینکه همدلی خیرین سلامت با مدافعان سلامت در همه عرصه‌ها تأثیر شگرفی در روحیه کادر درمان دارد، گفت:از تمامی سازمان‌ها، ارگان‌ها، مؤسسات خیریه و افرادی که به صورت خود جوش به مدافعان سلامت به صورت مادی و معنوی کمک کردند، قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/ع

 

 

 

 

باتوجه به شرایط ویژه شیوع ویروس منحوس کرونا امروز یکشنبه ۳۰ / ۶ / ۹۹ اولین جلسه شورای مشارکتهای زنان مجمع خیرین سلامت کشور به صورت مجازی تشکیل گردید.

 


این جلسه با حضور جناب آقای طباطبایی معاون محترم مشارکتهای مردمی و رسانه وروسای محترم شورای مشارکتهای زنان استانها راس ساعت ۱۰ الی ۱۱ صبح باهدف ارائه گزارش عملکرد شورای مشارکتهای زنان و هماهنگی های لازم جهت اجرای طرح ها و برنامه های آتی باتوجه به شرایط کنونی با موفقیت برگزار شد .

 

 

سردار نصرالله فتحیان مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور، اظهار کرد:  در حال حاضر

کادر درمان  در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا هستند که در طول زمان دچار خستگی و فرسودگی خواهند شد. مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند.

او با اشاره به کمک های مردم در حوزه سلامت پس از شیوع بیماری کرونا در کشور، ادامه داد: از شیوع کرونا ویروس در کشور تا به امروز  خیرین سلامت با هدف رفع هرگونه کمبودهای احتمالی و  خرید تجهیزات بیمارستانی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان  به حوزه بهداشت و درمان کمک کرده‌اند.

مشاور وزیر بهداشت تاکید کرد: جمع آوری کمک های مردمی و خیرین سلامت  باید بر اساس برنامه ریزی بهتری انجام شود تا این کمک ها جهت  رفع کمبودهای احتمالی بیمارستان ها و مراکز درمانی به کار گرفته شود.

فتحیان بیان کرد: نیازهای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور  و تامین  تجهیزات مورد نیاز آن‌ها  توسط هیات امنای ارزی  تامین می‌شود.


بیشتر بخوانید


او یاد آوری کرد: متاسفانه  انجام برخی سفرهای بین شهری غیرضروری در ایام تعطیلات و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط برخی از مردم  باعث افزایش میزان مراجعات به بیمارستان ها و مراکز درمانی در روزهای کرونایی  شده است.

انتهای پیام/