برگزاری دومین همایش خیرین سلامت استان آذربایجان شرقی

دومین همایش تجلیل از خیرین سلامت استان آذربایجان شرقی در تاریخ 25 خرداد 1391 برگزار شد. بنا بر گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور ، این جلسه که با حضور دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور ، اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره مجمع خیرین استان و تنی چند از مسئولین و نیکوکاران برگزار گردید ، از خدمات خیرین سلامت تقدیر و گردد.

در این جلسه ، حجت الاسلام مشهوری ، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین استان آذربایجان شرقی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان ، از حاج آقا نیری به عنوان یار خدمتگزار امام و انقلاب و نماد احسان و  نیکوکاری کشور قدردانی نموده و آیت الله مجتهد شبستری ، ریاست هیئت امناء مجمع خیرین ، را یاوران شهیدان ، مطهری و بهشتی و مرشد و راهنمای خویش معرفی نمودند . همچنین ایشان از خدمات جناب آقای دکتر بیگی ، استاندار تبریز و دیگر خیرین تشکر نمودند.
وی خاطر نشان ساخت : هیچگاه نباید از حکومت ها انتظار خدمات کامل  به مردم را داشت و همواره مشارکت و نیک اندیشی خیرین از جایگاه ویژه ایی برخوردار است .
دکتر بیگی ، سخنران بعدی همایش و استاندار تبریز بیان نمود : در تبریز هر کوی و برزنی ، نشان از شهدا داشته و حماسه های مردم تبریز ، افتخار آفرین بوده است .  همچنین ایشان ضمن خیر مقدم به حاج آقا نیری و دیگر خیرین و شرکت کنندگان ، جمع این بزرگوران را در ماه رجب غنیمت بر شمرد و گفت : این کمال بشر است که کسی دل به کار نیکوی رفع آلام بشری بپردازد و پاداش مخصوص این عمل ، نزد خداوند است . 
ایشان از خدمات مرحوم مردانی آذر تجلیل نمود و افزود : نامبرده از خیرین بزرگوار بودند که فقدان ایشان را برادرشان جبران نموده و امیدواریم با همت ایشان ، گام های مناسبی برداریم .
آقای استاندار برنامه و اهداف خود در همکاری با خیرین سلامت را به این شرح بر شمرد : اگر چه حرکت در این مسیر را دیر آغاز نموده ایم ولی باید با سرعت بیشتر ، دیرکرد را جبران نماییم . شهر تبریز مرجع بیماران از استان ها و کشور های همجوار بوده که این برای ما و کشور افتخار است . ما به عنوان دولت ، پشتیبان مجمع سلامت بوده و زمینه های واگذاری زمینی وسیع و مناسب رابرای این امر فراهم نموده ایم .
وی جلب اعتماد خیرین را از جمله اهداف و سیاست های اساسی برشمرده و بر لزوم استفاده از ظرفیت های وقف در امر سلامت ، تاکید نمود .
سخنران بعدی همایش آیت الله شبستری بود که سخن خویش را با تبریک بعثت رسول رحمت و تسلیت به مناسبت شهادت امام هفتم و همچنین خیر مقدم به میهمان آغاز نمود . ایشان از حاج آقا نیری به عنوان امدادگر مخلص دردمندان یاد نمود که سالیان درازی در کمیته امداد و هم اکنون در مجمع خیرین سلامت مشغول خدمت می باشد .
ایشان در ادامه فرمودند : انسان تا واجد نعمت است ، قدر نمی داند ؛ وقتی نعمت از دست رفت ، متوجه فقدان آن می شود . حضرت رسول (ص) فرموده اند : دو نعمت قدرش ناشناخته است ، نعمت آسایش فکری و سلامت بدن . بدون صحت بدن سایر نعمت ها نیز لذت بخش نبوده و انسان هرچه داشته باشد ، بی سلامتی ، بی فایده خواهد بود . حتی عبادت نیز در حالت سلامتی بدن شیرین است .
در ادامه ایشان با ذکر سخنانی از رسول اکرم (ص) و امامان به توجه ویژه دین اسلام به سلامتی جسم ، پیشگیری از بیماریها و  بویژه اهمیت تغذیه مناسب و ورزش در سلامتی اشاره نمود و جایگاه نیکوکاران سلامت را به این علت که در تحقق این نعمت موکد خدمت می نمایند ، ویژه خواند .
ایشان در رابطه با نیازهای بهداشتی جامعه و مردم گفت : دولت توان و امکانات لازم جهت درمان همه بیماران را نداشته و مراکز درمانی موجود ، جوابگوی نیاز مردم نیست و بهتر است همگان در این امر خداپسندانه مشارکت نمایند. ؛ وی با انتقاد از سیاست خود گردانی بیمارستانها افزود : این قانون ، مشکلات بیمارستان ها و مردم را بیشتر کرده و نیاز به چاره اندیشی دارد .
ریاست هئیت امناء مجمع خیرین تبریز در انتها گفت : بنا بر روایت پیامبر (ص) 3 دسته از مسلمانان اهل بهشت خواهند بود ، افرادی که زبان ذکر گو دارند ، دوم انسان هایی خوش برخوردند و سوم افرادی که دست دهنده و سخاوتمند دارند . مطابق امر پروردگار لازم است از جان و مال در راه خدا کوشش نموده و به امید خدا ، خیرین سلامت تبریز در این زمینه نیز جزء برترین ها و الگو باشند .
جناب آقای سید رضا نیری به عنوان سخنران بعدی همایش ، سخن خویش را با شکر نعمت حضور در میان خیرین آغاز نموده و گفت : کسی که بر نعمت های پروردگار شکرگزار باشد ، خداوند بر نعمتش می افزاید ؛ شکر نعمت چشم ، ندیدن بدی هاست ؛ شکر نعمت گوش ، نشنیدن سخن غیر خداست و شکر نعمت زبان ، تشکر از خوبی های خداوندی است . باید با اعمال خود ، شکر گذار نعمت های خداوندی باشیم ؛ وجود حضرت زهرا (س) نتیجه شکر و عبادت عملی رسول الله (ص) است .
خداوند به پیامبر بعد از ولادت حضرت زهرا (س) فرمود که هم نماز بخوان و هم برای فقرا قربانی کن . چگونه می شود بدون توجه به حال دیگران ، مسلمان بود ؛  چگونه می شود نفس راحت کشید وقتی بیمارانی در رنج و گرفتاری هستند . اطلاع از احوال همسایگان از وظایف است . چرا الان همسایه ها از احوال هم بی اطلاع می باشند .
دبیر کل مجمع خیرین سلامت ضمن تقدیر از مسئولان استان و خیرین افزود : خوشا بحال کسانی که پس از خود در جامعه ، اثرات نیکی بجا می گذارند ؛ تنها این نیکی است که توشه ما پس از مرگ است . رفع حاجات نیازمندان برای خدای بی نیاز ، سخت نبوده و تنها به اراده اش بستگی دارد ؛ در واقع این مشکلات ، امتحانی است برای ما که به پاداش نیکوکاری و دعای دردمندان نیازمندیم . خوشا بحال کسانی که از اندوخته علم و توان و ثروتشان در راه خدا جهاد و احسان می کنند . در لحظات باقیمانده عمر و از این روزها و ماه های مبارک برای جهان عقبی ، توشه برگیریم .
در حاشیه این اجلاس و با حضور نیکوکاران استان ، از تمبر یادبود خیرین سلامت رونمایی شد.