آذربایجان شرقی

اهدای یک دستگاه آمبولانس از سوی خیر تبریزی به بیمارستان الزهراء (س) تبریز

در تاریخ 91/7/15 طی مراسمی یک دستگاه آمبولانس اهدایی از سوی خانواده قره چمنی اصل به بیمارستان الزهراء (س) شهرستان تبریز تحویل شد .
بنا به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی مجمع خیرین سلامت در این مراسم که با حضور خانواده قره چمنی اصل و مسئولین محترم دانشگاه علوم پزشکی و اعضای محترم هیأت مدیره مجمع خیرین سلامت آذربایجان شرقی برگزار گردید ابتدا آقای مشهوری رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین سلامت استان ضمن ارائه گزارش از فعالیت ها و همت خیرین ، از تلاش و گذشت همه نیکوکاران بویژه خانواده قره چمنی اصل تجلیل کرد .
در ادامه این مراسم حضرت آیت الله مجتهد شبستری نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه تبریز طی سخنانی گفت : فعالیت خیرین سلامت در عرصه تجهیز مراکز درمانی و بهداشتی استان ، همواره مایه خیر و برکت در ارتقای شاخص های سلامت در منطقه بوده است . 
وی با تاکید بر این که قدم نهادن در عرصه کاهش مشکلات درمان بیماران مشمول جزای خیرخواهانه در دنیا و آخرت است خاطرنشان ساخت : تعداد زیادی از بیماران از شهرهای اطراف و کشورهای همسایه برای مداوا به تبریز سرازیر می شوند ، اما تعداد و تجهیزات بیمارستان های این شهر جوابگوی نیاز بیماران نیست .
امام جمعه تبریز با اشاره به اهمیت فعالیت خیرین در عرصه بهداشت و درمان گفت : خیرین همانگونه که در حوزه های مختلفی همچون مدرسه سازی و مسکن سازی وارد میدان شده و اقدامات خوبی انجام داده اند ، در حوزه سلامت نیز تقویت نیروی خیرین سلامت ضروری است .
آیت الله شبستری با بیان اینکه فعالیت خیرین سلامت تنها به تجهیز یا ساخت بیمارستان اختصاص ندارد افزود : بیماران بی بظاعت ، نیازمند حمایت های مالی مردم مؤمن نیز هستند تا به زودی سلامتی خود را به دست آورند .
وی ادامه داد : بودجه بخش دولتی به تنهایی نمی واند تمام نیازهای حوزه سلامت را تأمین کند بنابراین ورود مردم خیّر در عرصه سلامت می تواند کمک ارزنده ای به بیماران باشد ؛ در حقیقت تحقق عدالت درمانی در سراسر کشور ، نیازمند عزم جدی دولت و نیات خیرین سلامت برای بهره مندی اقشار بی بضاعت از خدمات بهداشتی است .
امام جمعه تبریز با قدردانی از اقدام خیر تبریزی در اهدای یک دستگاه آمبولانس به بیمارستان الزهراء (س) اظهار داشت : در زمان بروز حوادث پیش بینی نشده مانند زلزله ، کمبود تجهیزات پزشکی و آمبولانس موجب از دست رفتن تعداد بیشتری از هموطنان می شود .
وی خواستار همکاری دیگر مراکز و تجمع های نیکوکاری در عرصه سلامت شد و گفت : خوشبختانه با آغاز فعالیت مجمع خیرین سلامت استان ، شاهد اقدامات ارزنده و ارزشمند در مساعدت و یاری به بیماران بی بضاعت استان هستیم که تداوم چنین اقدامات ، ضرورتی انکار ناپذیر است .
خاطر نشان می شود این دستگاه آمبولانس مجهز به کلیه دستگاه های تخصصی و بهداشتی مثل احیاء بیمار ، شوک ، تنفس مصنوعی اکسیژن ، ساکشن و ... بوده که با مبلغی نزدیک به یک میلیارد ریال توسط خانواده محترم قره چمنی اصل خریداری و به بیمارستان الزهرا (س)  شهرستان تبریز اهداء شد .
مجمع خیرین سلامت کشور نیز به سهم خویش از خدای منان برای این خانواده نیک اندیش ، تقاضای اجر معنوی و طول عمر دارد .

برگزاری دومین همایش خیرین سلامت استان آذربایجان شرقی

دومین همایش تجلیل از خیرین سلامت استان آذربایجان شرقی در تاریخ 25 خرداد 1391 برگزار شد. بنا بر گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور ، این جلسه که با حضور دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور ، اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره مجمع خیرین استان و تنی چند از مسئولین و نیکوکاران برگزار گردید ، از خدمات خیرین سلامت تقدیر و گردد.

نیکی جاودان

طی یک اقدام خداپسندانه ، خانواده های محترم فریدونی و یوسف زاده ، مبلغ دویست میلیون ریال به مجمع خیرین سلامت شهرستان شبستر اهدا کردند.

بنا به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت شبستر ، در پی فوت مادری مهربان و فداکار ، شادروان بانو وسیله یوسف زاده شبستری ، دو خانواده یوسف زاده و فریدونی ، مبلغ دویست میلیون ریال بابت هزینه برگزاری مراسم عزای این بانو را جهت امر خیر نجات جان بیماران ، به امر سلامت مردم اختصاص دادند.

همین گزارش حاکی است این خانواده های داغدار ضمن اعلام رضایت قلبی خویش از این اقدام خیر ، از مردم نیک اندیش خواستند تا با کاهش مخارج و صرفه جویی در هزینه ها ، مبلغی را جهت کمک به سلامت و درمان جامعه اختصاص دهند و با جلب رضایت خدای متعال ، توشه ای ماندگار برای اموات خویش فراهم نمایند.

در ادامه این گزارش آقای آقاخانی مدیر عامل مجمع خیرین سلامت شهرستان شبستر گفت : خانواده های صابری بدر نیز برای آرامش روح و آمرزش خواهر مرحوم شان ، شادروان بانو توران صابری بدر ، مبلغ یکصد میلیون ریال جهت تهیه تجهیزات پزشکی به مجمع خیرین سلامت پرداخت کردند.

وی افزود : این خانواده نیز با ابراز رضایت قلبی از این کار خداپسندانه ، خواستار کمک به امر سلامت جامعه شدند.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت شهرستان شبستر نیز با تقدیر و تشکر از خانواده های در سوگ نشسته و آمرزش روح درگذشتگان گفت : مبلغ فوق جهت تهیه دستگاه های پزشکی موردنیاز عمل لاپاراسکوپی مانند دستگاه تلسکوپ ، صرف خواهد شد.

شایان ذکر است مردم نیکوکار و فهیم شهرستان شبستر جهت هرگونه اطلاعاتی در مورد فعالیت های مجمع خیرین سلامت این شهرستان می توانند با تلفن های 94 و 2228584-0471 تماس حاصل فرمایند.

ما نیز به سهم خویش ، ضمن طلب بخشایش برای درگذشتگان یادشده ، اقدام نیک این خانواده های داغدار را ارج نهاده و برایشان آرزوی سلامتی و طول عمر داریم.