•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir

کلنگ مرکز خیرساز خدمات جامع سلامت قلعه دختر به زمین خورد.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد؛ آیین کلنگ زنی مرکز خدمات جامع سلامت قلعه دختر با حضور  مهندس عدل هاشمی پور نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی، سالار جوکار قائم مقام امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان ، دکتر شفایی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه، حاج خلیل رضایی خیّر پروژه و جمعی از مسئولان برگزار شد.

عدل هاشمی پور در این آیین ضمن قدردانی از اقدامات شایسته خیّرین حوزه سلامت در راستای کمک به رفع محرومیت مناطق کم برخوردار، خواستار تداوم این اقدمات حسنه و خیرخواهانه در جهت توسعه شاخص های بهداشتی و درمانی  شد.

وی هم چنین ضمن تقدیر و تشکر از حاج خلیل رضایی نیک اندیش عرصه سلامت، اظهار داشت : این مرکز با ۴۰۰ متر مربع زیر بنا برای خدمت رسانی احداث خواهد شد.

 

شایان ذکر است این پروژه در مدت 8 ماه با اعتبارات تخصیصی خیر ساخته خواهد شد و با هماهنگی مجمع خیرین سلامت استان به دستگاه بهره بردار، شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه تحویل می گردد.

نشست مشترک حوزه خیرین سلامت استان با مدیران شبکه دنا

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت استان ؛ در این نشست رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان گفت: با وجود تلاش بی وقفه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی برای تامین نیاز مردم در بخش سلامت، اما این تلاش ها همه نیاز مردم را تامین نکرده است و باید خیرین پیشگام شوند.
دکتر محمدرضا نیک بخت به موضوع وقف و کمک نیکوکاران در این بخش اشاره کرد و خواستار همکاری شبکه استانی دنا برای فرهنگ سازی در زمینه وقف و کمک به بخش بهداشت و درمان استان شد.
وی بیان کرد: کمک به ساختار و تجهیزات بیمارستانی، ساخت واحدهای بهداشتی درمانی و کمک به بهسازی و توسعه بیمارستان ها، کمک به بیماران نیازمند ، تامین دارو و درمان آنان از جمله مواردی است که نیکوکاران می توانند با مجمع خیرین سلامت و سازمان های مردم نهاد سلامت همکاری داشته باشند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با بیان اینکه خیران نقش بسزایی در ارتقا فرهنگ جامعه دارند گفت: این مرکز دربخش‌های مختلف برای پوشش برنامه های خیرین سلامت آماده مشارکت و همکاری سازنده است.
دکتر یوسف افشارنیا با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات خیرخواهانه گفت: این اقدامات موجب بهبود روحیه همبستگی و سلامت در جامعه
  می شود و صدا و سیما آمادگی دارد تا در حوزه های مختلف و مرتبط به تولید برنامه هایی درخور مبادرت کند.
وی با بیان اینکه صدا و سیما با اطلاع رسانی به موقع و مطلوب برنامه های مجمع خیرین سلامت را رصد می کند گفت: صدا و سیما در زمینه معرفی نیازهای استان در حوزه سلامت و معرفی عملکرد خیرین عرصه سلامت تلاش خواهد کرد .

اعلام آمادگی اداره انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد با مجمع خیرین سلامت استان

مدیرکل انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت و نقش خیرین در حوزه درمان، گفت: اداره انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد آمادگی همکاری و حمایت از مجمع خیرین سلامت استان را دارد.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت استان؛ پیش از ظهر امروز نخستین نشست هم‌اندیشی مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد با مدیرکل انتقال خون استان در محل این اداره‌کل برگزار شد.

رستم حسن‌زاده در این نشست، اظهار کرد: انتقال خون یکی از مراکزی است که ارتباط ویژه و مستقیم با حیات انسان‌ها دارد.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه همه خدمات این سازمان به جزء تعداد انگشت شماری، رایگان هستند، افزود: این سازمان به دلیل نقش و جایگاه مهمش از طرف کمیته پدافند غیرعامل به عنوان مرکز حیاتی شناخته شد.

وی، با اشاره به اینکه یک سوم از افراد در طول حیات خود نیازمند خون و فرآورده‌های خونی خواهند شد، گفت: یک چهارم از تخت‌‌های بیمارستانی به خون وابسته است.

حسن‌زاده مواد استخراجی از خون را شامل سه فرآورده اصلی و 60 فرآورده دارویی عنوان کرد و بیان داشت: بیماری‌هایی مانند تالاسمی، هموفیلی، تصادفی‌ها و زردی‌های بالا نیازمند خون هستند.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه خیرین بیشتر در حوزه‌هایی مانند مدرسه‌سازی، مسجدسازی و کارهای دینی کار می‌کنند، بیان داشت: توجه و حمایت از حوزه درمان نیز کاری بسیار بزرگ و ارزشمند است که باید مورد توجه خیرین قرار داشته باشد.

وی با اشاره به حضور کمرنگ خیرین در حوزه انتقال خون، گفت: بی‌شک عیب از ما بوده که نتوانستیم آن طور که باید خوبی‌های این کار را برای خیرین تبیین کنیم.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت و جایگاه انتقال خون در تأمین نیازمندی‌های بیماران این حوزه، بر فرهنگ‌سازی جهت حضور و تعامل مستمر خیرین با این مرکز تاکید کرد.

وی کهگیلویه و بویراحمد را نماد ایثار و نوعدوستی دانست و یادآور شد: اگر فواید، نقش و تاثیر اهداء خون در راستای کمک به بیماران نیازمند به درستی فرهنگ‌سازی و تبلیغ شود بی‌شک زمینه حضور افراد زیادی در این زمینه فراهم خواهد شد.

حسن‌زاده ضمن تقدیر از حضور همه خیرین در زمینه‌های مختلف و ارائه خدمت به مردم، گفت: انتقال خون استان آمادگی هرگونه همکاری با مجمع خیرین سلامت استان را داشته و در صورت نیاز در حد امکان از این مجمع حمایت خواهد کرد.

 

هدایت کارهای خیر کوچک به سوی سلامت، آثار بزرگی دارد.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت استان؛ دکتر سید محمدکاظم نظری در نشست با اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد و قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  در امور مشارکت های اجتماعی  که با هدف شکل گیری شورای خیرین سلامت شهرستان بویراحمد و استقرار مؤسسات خیریه بهداشتی درمانی تشکیل شد، گفت: شاید شروع هر کاری سخت باشد ولی تمایل به کارهای خیر خواهانه به آسانی قابل انجام و موانع پیش روی آن با کمترین زحمت برداشته خواهد شد
فرماندار بویراحمد بیان کرد؛ با فرهنگ سازی در مورد کارهای عام المنفعه حرکت به این سمت و سو روند خوبی داشته و با کمترین هزینه گسترش می یابد، که این امر در زمینه سلامت نمود بهتری دارد
رئیس شورای سلامت شهرستان بویراحمد اظهار داشت؛ با آنکه طرح تحول سلامت زمینه های بسیار خوبی را برای خدمت به مردم خصوصاً مناطق کمتر توسعه یافته فراهم نموده است ولی در بحث وقف و خیرین سلامت خیلی کند عمل کرده ایم که در این زمینه بخش عمده ی آن به ما بر می گردد و باید فعال تر عمل نمود و اطلاع رسانی گسترده ای را شروع نماییم تا چهره بحرانی حوزه سلامت را خصوصاً در حاشیه شهرها تغییر دهیم
فرماندار بویراحمد تصریح کرد؛ مناطق حاشیه ای که عموماً مردمی کم بضاعت را در خود جای داده اند؛ نیاز مبرمی به واحد های بهداشتی درمانی دارند و ضروری است که با اطلاع رسانی مستمر و برجسته نمودن نیازهای سلامتی آنان در نزد افکار عمومی و به خصوص خیرین حوزه سلامت، گام های عملی برای رفع نیاز های درمانی و مراقبتی این مناطق برداریم
نظری با بیان اینکه می توانیم کارهای خیرخواهانه کوچک مردم که آثار بزرگی در تغییر وضعیت سلامت جامعه دارد را ساماندهی نماییم، ادامه داد؛ می شود با فرهنگ سازی صحیح و اقناع افکار عمومی به جایی برسیم که هزینه ی مراسمات و نذوراتی راکه مردم برای کارهای خیر در نظر می گیرند در عمل به سمت بهداشت و درمان جذب کرده وصرف کارهای بزرگی همچون پیشگیری و حمایت از بیماران خاص و سخت درمان نمود
فرماندار بویراحمد با اشاره به اینکه باید تلاش شود که مردم هزینه کردن در امور خیر سلامت را به عنوان یک فرهنگ دینی وانسانی بپذیرند، برجسته نمودن کمبودهای سلامت در شهرستان بویراحمد را مورد تأکید قرار دارد و گفت پذیرش چنین امری از سوی مردم برای کمک های خیرخواهانه از اهمیت خاصی برخوردار است و وظیفه ماست که در این زمینه تلاش های عملی فوری را با هماهنگی و همکاری ائمه جمعه، رسانه ها، صدا و سیمای استان و کانون های فرهنگی مساجد انجام دهیم

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت در این نشست با  اشاره به فعالیت های انجام گرفته مجمع خیرین سلامت در سطح شهرستان بویراحمد  گفت:ادامه و استمرار تعاملات و هماهنگی ها  با مسئولین باعث افزایش ورود خیرین و حامیان به حوزه سلامت می شود

سالار جوکار ضمن تاکید بر هدایت کارهای خیر در عرصه سلامت اظهار کرد باید بستر مناسب جهت تشکیل شورای خیرین سلامت در سطح شهرستان بویراحمد فراهم گردد تا شاهد ارتقاء شاخص های سلامت در منطقه باشیم


بر پایه این گزارش روسای بیمارستان شهید رجایی یاسوج و مرکز بهداشت بویراحمد در این نشست نیز به بیان مشکلات و نیاز های مرکز مربوطه وپرداختند