•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir

مدیرعامل خیرین سلامت استان فارس:

مدیرعامل خیرین سلامت استان فارس:

 مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان فارس از جمع‌آوری ۷۰میلیارد ریال اعتبار برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، علی اکبر رامجردی پیش از ظهر امروز در مراسم خاک‌برداری و اجرای فوندانسیون بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور اظهار داشت: امروز عملیات خاک‌برداری بیش از 90  هزار متر مربع بیمارستان تخصصی سرطان جنوب در کنار بیمارستان پیوند اعضای بوعلی‌سینا آغاز می‌شود.

مدیر عامل مجمع خیرین استان فارس با ابراز خرسندی از ساخت این بیمارستان در شیراز عنوان کرد: بعد از ساخت این بیمارستان و بیمارستان بانوان در شیراز، کمبود تخت بیمارستانی در استان فارس برطرف می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ساخت بیمارستان تخصصی سرطان جنوب که با همکاری اداره کل اوقاف، علوم پزشکی شیراز و مجمع خیرین تأمین سلامت انجام می‌شود تحول عظیمی در حوزه درمان به وجود آورده است.

مدیر عامل مجمع خیرین استان فارس تصریح کرد: تاکنون بیش از 70 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این بیمارستان جمع‌آوری شده است که 40 میلیارد ریال آن از طریق وقف جمعی جمع‌آوری شده و مابقی تعهدات مالی است.

 

رامجردی با تاکید بر توجه به بیماران سرطانی گفت: ساخت این بیمارستان نه تنها برای رفع نیاز، بلکه نمادی برای جذب کمک‌های مردمی و وقف‌های جمعی است.

نشست مشترک مجمع خیرین سلامت استان فارس با اعضای شورای شهر و دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت استان فارس ، نشست مشترک اعضای شورای شهر ، مجمع خیرین تامین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی در محل این دانشگاه برگزار شد .

در این نشست ، دکتر علی اکبر رامجردی ، مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت گفت : در ده سال اخیر خیرین فارس دو هزار و 600 میلیارد ریال برای احداث فضاهای درمانی ، درمانگاهی و آموزشی بخش سلامت در این استان هزینه کرده اند که بسیاری از مشکلات در این عرصه رفع شده است.

دکتر رامجردی در این جلسه از زحمات اعضای شورای سوم در جمع اعضای شورای چهارم تشکر کرد و همکاری این شورا را در تعامل با خیرین و رفع تنگناها و کاستی های قانونی جهت اجرا نیت خیرین و رفع نیازهای عرصه سلامت موثر دانست .

دکتر محمود تابنده رییس هیئت مدیره مجمع خیرین تامین سلامت فارس گفت: مسوولان باید قوانین را برای روان سازی امور خیرین بازنگری و موانع را رفع کنند.

وی افزود: مجمع خیرین عملا وسیله ای در دست دولت است که با تعیین اولویت ها و جذب خیرین ، درصدد ارائه خدمات به مردم و کاستن از بار دولت است.

وی اضافه کرد: دولت و مسوولان باید مسیر را برای به ثمر رسیدن امور خیر هموار سازند تا خیرین بدون برخورد با موانع و مشکلات بتوانند به مردم و جامعه خدمت کنند.

تابنده ادامه داد: در این سال ها بیشترین امکانات در بخش درمان ایجاد شده که به لطف خداوند بسیاری از مشکلات مرتفع شده و اینک زمان آن رسیده که مجمع ، بخشی از فعالیت های خود را به امر پیشگیری اختصاص دهد.

بگفته وی ، پیشگیری از بسیاری بیماری ها نیاز به ایجاد فضاهای ورزشی و تفریحی دارد تا جامعه با احساس آرامش و افزایش فعالیت و تحرک ، در بحث پیشگیری موفق عمل کند.

این عضو مجمع خیرین تامین سلامت معتقد است: شورای اسلامی شهر شیراز با ایجاد حرکتی در سازمان های مختلف می تواند این مهم را محقق سازد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این جلسه گفت: سال گذشته خیرین فارس با همت و حمایت خود ، موانع اعتباری دانشگاه را برداشتند و دانشگاه در انجام ماموریت های خود موفق عمل کرد.

دکتر محمد هادی ایمانیه در نشست مجمع خیرین تامین سلامت فارس با اعضای شورای اسلامی شهر شیراز افزود: پارسال به پروژه های عمرانی دانشگاه اعتباری تخصیص داده نشد اما با همت خیرین 500 میلیارد ریال به این پروژه ها تزریق شد.

وی ادامه داد: فاز دوم بیمارستان شهید رجایی که اورژانس تصادفات و سوانح را پوشش می دهد به همت خانواده مرحوم اسماعیل امتیاز به بهره برداری رسید .

بگفته وی ، آمار تصادفات در فارس بعد از تهران بالاترین آمار کشوری است ؛ ارائه خدمات درمانی پیشرفته تر و بهتر به مصدومان حوادث امکانات درمانی بیشتری را می طلبد.

ایمانیه در بخش دیگری از سخنانش گفت: در جنوب شهر شیراز امکانات درمانی و بیمارستانی وجود ندارد ، شورای پیشین شهر شیراز زمینی را برای احداث بیمارستان احمد بن موسی (ع) اختصاص داده اند.

وی اظهار داشت: برای احداث بیمارستان دیگری در جنوب شهر شیراز ، خیّر محترم امیر کریمی اعلام آمادگی کرده و لازم است که شورای شهر زمینی را برای امر مهیا کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بیمارستان های شیراز با نبود نقاهتگاه بیماران مواجه هستند . برخی بیماران شرایط ترخیص از بیمارستان ها را ندارند اما تخت موثر بیماستان ها را اشغال کرده اند.

این عضو هیئت مدیره مجمع خیرین تامین سلامت فارس بیان داشت: شورای شهر می تواند با تامین زمین برای ایجاد نقاهتگاه مجمع خیرین را یاری نماید.

دکتر ایمانیه اظهار کرد: بیمارستان های جدید الاحداث شیراز نیاز به ایجاد فضاهای سبز و متنوع دارند که این مهم می تواند با همکاری شورای اسلامی و شهرداری شیراز رفع شود.

در این جلسه که اعضای شورای شهر حضور داشتند ، جناب آقای غلام مهدی حقدل به نمایندگی از اعضای شورای شهر از تلاش های خیرین تشکر نمود و به همراهی بیشتر با این بزرگواران اشاره نمود و نیز سایر اعضای شورای جدید جهت مساعدت در امور خیرین اعلام آمادگی کردند.

در پایان جلسه از زحمات اعضای دور سوم شورای شهر شیراز شامل : مهندس علی زحمتکش ، خانم معصومه زارع ، مهدی خانی ،عبدالرسول میری و سایر اعضای شورای سوم در حضور منتخبین جدید این شورا با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

مراجعه 11 هزار بیمار نیازمند به مجمع خیرین سلامت فارس در سال 91

مدیر عامل صندوق مهر حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: بیماران نیازمند فارس ماهانه ده میلیارد ریال حمایت مالی نیاز دارند.

بنا به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت استان فارس ، مهندس سید محمد کشفی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیماران نیازمند افرادی هستند که تا پیش از بیماری زندگی عادی و بدون نیاز مالی داشته اند اما پس از بیماری بدلیل هزینه های درمان ، مشکلات مالی پیدا کرده اند.

وی ادامه داد: اگر به این موضوع خوشبینانه نگاه کنیم ، در صورتیکه هر شهروند شیرازی ماهانه ده هزار ریال به این صندوق کمک کند ، هیچ بیمار نیازمندی در فارس نیازمند هزینه درمان نخواهد بود.

وی اضافه کرد: سال گذشته 11 هزار نفر به این مجمع برای دریافت کمک درمانی مراجعه کردند که به بیماران نیازمند ، ده میلیارد ریال کمک بلاعوض اهدا شده است.

کشفی بیان کرد: همچنین به 994 نفر برای کمک هزینه های درمانی ، 15 میلیارد ریال وام پرداخت شده است.

بگفته وی ، کارکنان و دست اندرکاران این صندوق کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند و هیچگونه هزینه ای برای صندوق ندارند ؛ بهمین دلیل همه سرمایه آن در اختیار بیماران نیازمند قرار می گیرد.

وی گفت: واحد مددکاری این صندوق به بیمارانی که از روند پیگیری درمان خود اطلاعی ندارند مشاوره می دهد تا دچار سرگردانی نشوند.

مدیر عامل صندوق مهر حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: افراد نیکوکار برای اطلاع از نیازهای این صندوق می توانند با شماره تلفن 2301010 تماس حاصل نموده و یا به آدرس الکترونیکی http://mehrezahra.sums.ac.ir مراجعه نمایند.

امکانات خوابگاهی جدید به حمایت خیرین نیاز دارد

روابط عمومی مجمع خیرین تامین سلامت فارس :

دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی از دانشگاه های توانمند و مادر کشور به حساب می آید که به لحاظ رتبه علمی در میان دانشگاه های خاورمیانه نیز سرآمد است.

استادان ، دانشمندان و متخصصان صاحب نامی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که در دنیا نام ایران را به بلندای تاریخ و تمدنش زنده نگه داشته اند.

این دانشگاه اساتید و مشاهیری را در خدمت دارد که دانشجویان نخبه ای را پرورش می دهند که با علم ، توان و نوآوری های خود ، پرچم افتخار را بارها به اهتزاز درآورده اند.

در گذر ایام دانشگاه علوم پزشکی شیراز تمام توان و تلاش خود را برای ارائه خدمات رفاهی بهینه به دانشجویان بکار بسته اما بگفته مسئولان این دانشگاه ، در شرایط افزوده شدن ظرفیت پذیرش دانشجو و کمبود اعتبارات ، رفع کاستی در برخی بخش ها ، نیاز به بهره گیری از تفکرات برتر دارد.

قائم مقام و مدیر کل معاونت دانشجویی ، فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در چند سال اخیر پذیرش دانشجو در این دانشگاه با افزایش قابل توجهی مواجه بوده است.

دکتر حجت صفی یاری افزود: سال گذشته ورودی دانشجویان جدید 50 درصد افزایش یافت که این مهم ، در ارائه خدمات رفاهی برای دانشجویان مشکلاتی را ایجاد کرد.

وی اضافه کرد: برخی دانشگاه های کشور با افزایش دانشجویان ورودی ، به سمت بهره گیری از خوابگاه های خودگردان روی آورده اند.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز بنا به تعهدات خود با افزایش ظرفیت خوابگاه ها ، در رفع مشکلات دانشجویان گام برداشت.

صفی یاری بیان کرد: دانشگاه از توان خود برای ایجاد امکانات رفاهی و خوابگاهی برای دانشجویان کمال استفاده را کرده اما ایجاد امکانات خوابگاهی جدید نیاز به حمایت خیرین دارد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دانشجویان ، میهمانان عزیز ما هستند و ما بعنوان میزبان و مسئول دانشگاه ، در برابر آنها تعهداتی داریم .

دکتر محقق زاده افزود: در این دانشگاه هشت هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که بیش از سه هزار و 500 نفر در خوابگاه های این دانشگاه مستقر هستند.

وی اظهار کرد: دانشگاه 15 مجتمع خوابگاهی در اختیار دارد که 9 خوابگاه دختران دانشجو ، دو خوابگاه دانشجویان متاهل و بقیه در اختیار دانشجویان پسر است.

بگفته وی ، دانشگاه بهره گیری از خوابگاه های خودگردان را به لحاظ مالی ، اجتماعی و اخلاقی برای دانشجویانی که به مدت کمینه 7 سال ، دوره پزشکی را پشت سر می گذارند ، مناسب نمی داند ؛ بنابراین مجبور به افزایش ظرفیت خوابگاه ها شده است.

محقق زاده گفت: افراد خیّر در دهه اخیر با امور خیر خود ، موجب تحول عظیمی در بخش بهداشت و درمان فارس شده اند.

وی افزود: احداث بیمارستان ها ، درمانگاه ها و مراکز بهداشتی و درمانی از امور خیر این افراد است که دانشگاه را در انجام رسالت های خود پشتیبانی کرده است.

وی ادامه داد: بیمارستان ها و درمانگاه هایی که توسط خیرین احداث شده باید به دست توانمند جوانان و نخبگانی که در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند سپرده شود.

وی اضافه کرد: ایجاد امکانات رفاهی و خوابگاهی و تامین نیازهای دانشجویان می تواند در پرورش استعدادهای ویژه و نخبه پروری اثرگذار باشد.

این مسوول خاطرنشان کرد: افراد خیر با هر امکانات و توانایی می توانند با مجمع خیرین تامین سلامت فارس هماهنگ شوند و در رفع این مشکلات دانشگاه را پشتیبانی نمایند.

مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس گفت: خیرین فارس در دهه اخیر دو هزار و 520 میلیارد ریال در ایجاد فضاهای درمانی ، آموزشی و بهداشتی سرمایه گذاری کرده و توان دانشگاه علوم پزشکی شیراز را ارتقا داده اند .

دکتر علی اکبر رامجردی افزود: مجمع با دعوت از خیرین و بازدید از خوابگاه های دانشجویی تلاش کرد تا خیرین را ازنزدیک با مشکلات و نیازهای خوابگاهی و رفاهی آشنا سازد.

وی ادامه داد: برخی از خیرین اعلام آمادگی خود را برای مشارکت در ساخت خوابگاه های جدید اعلام کرده اند.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانشجویان و استعدادهای نخبه کشور را برای پرورش در اختیار دارد و تلاش می کند در ارتقا امکانات رفاهی و خوابگاهی ، گام های ارزنده ای بردارد.

بگفته وی ، ارتقا و افزایش امکانات با بودجه های دولتی و مشکلات اقتصادی همخوانی ندارد ، از این رو ورود خیرین در این عرصه اثرگذار ، بسیار کارگشا خواهد بود.