خراسان شمالی

گزارش مجمع خیرین سلامت استان خراسان شمالی

  به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند جمهوری اسلامی ایران مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان شمالی آقای صفاری در تاریخ 12/11/1392 گزارشی ارسال نمود .


  بنا به همین گزارش دیدار هیئت مدیره با علماء و مسئولین استان خصوصاً آیت الله مهمان نواز نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری و رئیس هیأت امنای مجمع خیرین سلامت استان و بهره مندی از رهنمودهای این عزیزان را در این گزارش آورده است .
  همچنین بازدید از مراکز درمانی سطح استان به منظور بررسی مشکلات و کمبودها و زمینه جذب کمکهای خیرین گزارش شده است .
  افتتاح دانشکده پرستاری شهرستان شیروان و کلنگ احداث ساخت دانشکده پرستاری شهرستان شیروان طی ماه گذشته به زمین زده شد .
  در این گزارش آمده است : ساخت پایگاه بهداشتی شیروان با همکاری مجمع خیرین سلامت ، دانشکده علوم پزشکی و خیر آقای زاد خون و پایگاه بهداشتی کلاته باقرجان شماره 1 با متراژ 300 مترمربع با مشارکت خانواده مرحوم کلاته به مبلغ 160 میلیون ریال و مجمع خیرین سلامت و محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی ، مرکز بهداشت شهرستان اسفراین در برنامه های این مجمع قرار دارد . 
 افتتاح خانه بهداشت اسفیجر فاروج ، کلنگ احداث دانشکده پرستاری شهرستان شیروان در دهه فجر می باشد .

گزارش سفر به خراسان شمالی

 گزارش مهندس عليرضا صفاري ( مشاور رئيس محترم دانشگاه علوم پزشکي استان و مدير عامل مجمع خيرين سلامت استان ):
باحضور جناب آقاي سيد رضا نيري مشاور محترم وزير بهداشت،درمان و آموزش پزشکي و دبير کل مجمع خيرين سلامت از تاريخ ۱۲/۷/۱۳۹۲ تا تاريخ ۱۳/۷/۱۳۹۲ در استان خراسان شمالي  

تعهد احداث یک باب خانه بهداشت روستایی

عملیات احداث یک باب خانه بهداشت در روستای روین از توابع شهرستان اسفراین با حضور مسئولین محلی آغاز شد .
 بنا به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی مجمع خیرین سلامت آقای غنیان معاون هماهنگی امور استانها گفت : خانواده مرحوم سمائیان ساخت یک باب خانه بهداشت در منطقه کمتر توسعه یافته روستای روین اسفراین را تعهد نمود .
 وی افزود : بر اساس این تعهد و امضای تفاهمنامه این خانواده ۵۰ درصد هزینه ساخت این خانه بهداشت را تقبل نموده است .
 وی اضافه کرد : این خانه بهداشت با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی بجنورد در زمینی به مساحت ۲۰۰ متر در محل قبلی این مرکز با زیربنای ۸۰ متر احداث خواهد شد .
 غنیان خاطرنشان ساخت : خانواده مرحوم سمائیان ساکن تهران قبلاً نیز یک خانه بهداشت در استان هرمزگان شهرستان بندر جاسک با تقبل هزینه و هماهنگی با مجمع خیرین سلامت استان و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی احداث کرده است .

گزارشی کوتاه از شکل گیری مجمع خیرین سلامت در استان خراسان شمالی

در پی تشکیل مجمع خیرین سلامت در تهران توسط جناب آقای نیری و به منظور حفظ سلامت و رفع نیازهای درمانی مردم استان، در استان خراسان شمالی نیز دفتر مجمع اقدام به تأسیس نمود . بنا به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی مجمع خیرین سلامت، آقای علیرضا صفاری به عنوان مدیر عامل این مجمع در استان خراسان شمالی جهت آشنایی بیشتر با این دفتر گزارشی ارسال نمود که به اطلاع می رساند .

تعهد ساخت دو خانه بهداشت در استان خراسان شمالی

در پی کمک های مردمی و خیرین عزیز در سراسر کشور خانواده مرحوم کرمانیان در ساخت دو دستگاه خانه بهداشت در مناطق کم برخوردار شهرستان های فاروج و بجنورد در استان خراسان شمالی مشارکت کردند .