•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir

 
 رییس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت قم بابیان اینکه خدمات علمای دین به کشور ازجمله عرصه سلامت بسیار گسترده است گفت: خیلی از مراکز درمانی قم با هدایت و راهنمایی علما و بزرگان دینی احداث شده است.

حسین خاکی روز چهارشنبه در نخستین همایش «تجلیل و تکریم از خیرین روحانیت در عرصه سلامت» در سالن اجتماعات شهرداری قم، افزود: بیمارستانی در استان که دچار مشکل شدید مالی شده بود توسط یکی از علما به مجمع خیرین سلامت قم معرفی شد تا روند احیای آن بررسی شود.
وی ادامه داد: با اقدام های صورت گرفته توسط این مجمع، آن بیمارستان احیا و امروز به یکی از بهترین مراکز درمانی استان تبدیل شده است.
وی بابیان اینکه نیاز به هم فکری برای حل مشکل ها در استان وجود دارد گفت: ۱۲ مجمع خیرین در حوزه های مختلف در قم وجود دارد که از علما درخواست داریم تا به مجمع خیرین در حوزه خیرین مسکن ساز کمک کنند.
خاکی همچنین یکی از مشکل های بیماران را ناتوانی در تامین هزینه های درمان دانست و افزود: تامین هزینه بیماران موجب ارتقای روحیه آن ها می شود که مجمع خیرین استان به منظور کمک به تامین هزینه های درمانی بیماران اقدام های گسترده ای در دستور کار دارد.
وی ادامه داد: تعدادی از درمانگاه های موقوفه ساز در حال تخریب بوده و نیازمند بازسازی هستند که باید مسئولان درمانی استان در نگهداری، احیا و بازسازی بیمارستان ها و درمانگاه های وقفی همت بیشتری داشته باشند.
رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت قم و عضو مجمع خیرین مسکن ساز این استان در پایان گفت: در صورت تامین زمین، این مجمع آمادگی احداث واحدهای مسکونی برای خانواده های نیازمند را دارد.
۱۲۰ خیر سلامت در قم فعالیت می کنند ضمن اینکه بیش از ۹۵ درصد مراکز درمانی موجود در استان با دستور و نظارت علمای دینی راه اندازی شده است.