•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir

  Ø¯ÙˆÙ…ین همایش مجمع خیرین سلامت شهرستان قوچان برگزار شد   

دومین همایش مجمع خیرین سلامت شهرستان قوچان با حضور مسئولین شهرستانی، تعدادی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد و خیرین استان برگزار شد. 

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، محمدحسین بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این همایش گفت:هیچ جای دنیا نیست که دو بخش از حکومت یعنی آموزش و پرورش و سلامت، بدون مساعدت سایر سازمان ها و مردم بتوانند بار مسئولیت شان را بعهده بگیرند و در غیر این صورت قطع به یقین با مشکل رو به رو خواهند شد. 
وی در خصوص بحث حمایت خیرین از بخش سلامت، افزود: خوشبختانه در ایران با توجه به اعتقاد مذهبی مسلمانان و شیعیان به باقیات الصالحات دارند مسئله حمایت خیرین از این سازمان جاری و ساری است و مساعدت اگر فرمانداران، ائمه و خیرین نبود بخش سلامت وضعیت خوبی نداشت. 
بحرینی بابیان این مطلب که احداث بنای یک مرکز بهداشتی و درمانی تنهانقطه آغاز است و بالافاصله بعد از تکمیل ساختمان، نیازمند تجهیزات است، خاطر نشان کرد :در شرایط موجود تجهیز یک مرکز بهداشت و درمانی کار دشواری است و منحای بعد مادی، همت بالایی می خواهد که بخش نیروی انسانی را شامل می شود.
وی نیروی انسانی را شامل نیروی متخصص و غیر متخصص دانست و گفت: این مورد را نمی توان با پول تامین کرد و ما در خیلی از شهرستان ها نظیر کلات ، باخزر، درگز به لحاظ پزشک متخصص کمبود داریم. 
این مقام علمی همچنین ادامه داد: ما در مشهد حدود 400 هزار نفر اتباع بیگانه و یک میلیون و 300 هزار نفر حاشیه نشین داریم که تمام مسئولیت سلامت و هزینه های این بخش بعهده ماست و هیچ کمکی در این بابت نمی شود.