•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir
نماینده ولی فقیه در استان گفت: مجمع خیرین سلامت باید با ورود و حمایت صحیح از طب سنتی زمنیه را برای ترویج درست این علم در جامعه ایجاد کند.

به گزارش تسنیم ، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در جمع اعضا مجمع خیرین سلامت استان همدان با اشاره به نقش خیرین سلامت در بین مردم اظهار داشت: باید با برنامه ریزی دقیق از ظرفیت اقشار و اصناف مختلف جامعه در ترویج فرهنگ کمک به دیگران استفاده کرد.

وی با بیان اینکه البته بهره گیری از ظرفیت مبلغان و روحانیون نیز در این موضوع می تواند بسیار ثمر بخش باشد و نباید از آن غافل شد، گفت: بنا به دلایلی، یک تنش بین طب سنتی و طب جدید وجود دارد که باید با اتکا به تجربیات و رفع موانع موجود این موضوع را حل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز کرد: طب سنتی در بحث پیشگیری می تواند بسیار موفق باشد چرا که می توان برای جلوگیری از پخش بیماری ها از آن استفاده کرد و اگر خدای نکرده کسی بیماری داشت که به وسیله طب سنتی قابل درمان نبود باید از طب جدید نیز کمک گرفت.

وی حضور مراکز طب سنتی به صورت سازمان یافته را خواستار شد و گفت: مراکز طب سنتی نباید به نحوی باشد که هر کس به راحتی بتواند این کار را انجام دهد بلکه با دقت و نظارت بیشتر توسط متولیان امر باید مراکزی را زیر نظر علوم پزشکی ایجاد کرد.

امام جمعه همدان تصریح کرد: در شهر قم این کار انجام شده و نتایج خوبی را هم به دنبال داشته است بنابراین مجمع خیرین سلامت باید با ورود و حمایت صحیح از طب سنتی زمنیه را برای ترویج درست این علم در جامعه ایجاد کند.