•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir

ساخت بیش از ۴ هزار درمانگاه طی ده سال بوسیله مجمع خیرین سلامت/ احداث بیارستان ۲۵۵ تختخوابی در استان تهران

طباطبایی گفت: مجمع خیرین سلامت ساخت همراه سرا در سه بیمارستان بزرگ پایتخت را به عهده دارد.

طباطبایی معاون مشارکت‌های مردمی و رسانه مجمع خیرین سلامت کشور در گفتگو حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،اظهار کرد: مجمع خیرین سلامت کشور بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری ۱۰ سال پیش با هدف مشارکت مردم در حوزه سلامت راه‌اندازی شد و بنا بر فرمایش رهبری هرجا مردم در موضوعی ورود پیدا کرده باشند آن مسئله از پیشرفت بیشتری داشته است

وی ادامه داد: مجمع خیرین سلامت تا به امروز بیش از ۶ هزار میلیارد تومان از مشارکت‌های مردمی جمع‌آوری کرده است به طوری که در سال گذشته علی‌رقم مشکلات اقتصادی مردم  حدود هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت کمک کرده‌اند و این مسئله نشان دهنده حضور مردم در همه عرصه‌ها به‌خصوص حوزه بهداشت و‌درمان است.

 

ساخت ۴ هزار مرکز درمانی در ۱۰ سال گذشته

معاون مشارکت‌های مردمی و رسانه مجمع خیرین سلامت کشور اظهار کرد: کمک هزار میلیاردی مردم در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور قرار داده شده است و خیرین سلامت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیادی در مناطق محروم احداث یا تجهیز شده است به طوری که بیش از ۴ هزار درمانگاه یا بیمارستان طی مدت ۱۰ سال ساخته  یا تجهیز شده است.

طباطبایی اظهار کرد: خیرین سلامت علاقه زیادی به فعالیت و ساخت درمانگاه و تجهیز بیمارستان در مناطق محروم و حاشیه شهر‌ها دارند و در این زمینه اقدامات موثری را انجام داده‌اند.

بازسازی بیمارستان امیرعلم و ساخت درمانگاه بیمارستان روزبه

وی بیان کرد: خیرین سلامت در استان تهران ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی را به عهده دارد و همچنین خیرین سلامت اقدام به باز‌سازی بیمارستان امیراعلم کرده اند.

معاون مشارکت‌های مردمی و رسانه مجمع خیرین سلامت کشور عنوان کرد: خیرین سلامت کار ساخت درمانگاه تخصصی بیمارستان روزبه تهران را بر عهده گرفته‌اند و به طور کلی مجمع خیرین تعامل خوبی با سایر ارگان‌ها به ویژه وزارت بهداشت دارد.

ساخت بیش از ۴ هزار درمانگاه طی ده سال بوسیله مجمع خیرین سلامت/ احداث بیارستان ۲۵۵ تختخوابی در استان تهران

طباطبایی گفت: در بحث پژوهش و تحقیق کار‌های خوبی به وسیله خیرین سلامت انجام می‌شود و موضوع پیشگیری یکی از اقدامات جدی اخیر خیرین سلامت در سراسر کشور بوده و سعی ما این است که خیرین سلامت در این عرصه ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: همچنین مجمع خیرین سلامت اقدامات مهمی در زمینه به روز رسانی تجهیزات و ملزومات مصرفی مراکز درمانی انجام داده و امروزه کار‌های خوبی مانند ساخت همراه سرا و مقاوم‌سازی بیمارستان‌های سراسر کشور انجام داده است.

ساخت همراه سرا در بیمارستان های پایتخت

طباطبایی اظهار کرد: مجمع خیرین سلامت همراه سرایی‌های برای بیمارستان‌های شهدای تجریش، شریعتی و امام خمینی ساخته که این ساختمان‌ها دارای سوئیت‌های مجهز و همه امکانات زندگی در آن اجرا شده است.

وی افزود: ادامه داد: خیرین سلامت اقدام به ساخت اتاق عمل همچنین تجهیز وسایل عمل جراحی و ملزومات پزشکی را کرده‌اند و در این راستا میزان مشارکت مردمی و جلب کمک‌های آنها از رشد قابل توجهی برخوردار است.

ساخت بیش از ۴ هزار درمانگاه طی ده سال بوسیله مجمع خیرین سلامت/ احداث بیارستان ۲۵۵ تختخوابی در استان تهران

کمک ۵ هزار میلیارد تومانی خیرین سلامت در ساخت همراه سرا

طباطبایی تاکید کرد: متاسفانه برخی از بیماران از وضعیت اقتصادی مناسبی برخوردار نیستند و به دلیل آنکه از شهرستان برای درمان بیماری یکی از اعضای خانواده خود به تهران مهاجرت می‌کنند و به همین دلیل ساخت همراه سرا امروزه به یکی از ضروریات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: ساخت همراه سرا باعث جلوگیری از اسکان همراهان بیمار در فضای سبز و حتی پیاده‌رو‌های اطراف بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌شود و خیرین حوزه سلامت بیش از ۵ هزار میلیارد تومان در این زمینه کمک کرده‌اند.


محمدحسین قربانی


رئیس فراکسیون خیرین سلامت گفت: امروزه هزینه بسیاری از بیماری‌های صعب‌العلاج بر روی دوش خیرین سلامت است و علی‌رغم اینکه فراکسیون خیرین سلامت در مجلس داریم، مجمع خیرین سلامت نیز در کشور ایجاد شده و همه خیرین در این عرصه گام برمی‌دارند
.

 به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلاممت کشور ،محمد حسین قربانی با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب ضمن تبریک به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نظام و انقلابی که شاید زمانی برخی فکر می‌کردند درخت آن خشکیده شود اما امروز باعث شده تا ایران با تفکراتی که حضرت امام نهادینه کرد به عنوان مستقل‌ترین کشورها باشد. هیچ جای دنیا مانند ایران نمی‌توان این همه عشق و علاقه به اساس نظام جمهوری اسلامی را دید.

در حوزه سلامت، دانشگاه‌های ایران در رتبه‌های پزشکی و دندان‌پزشکی 30 برابر افزایش یافته است

افزایش 30 برابری دانشگاه‌های ایران در رتبه‌های پزشکی و دندان‌پزشکی

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینگه نمی‌توان دستاوردهای 40 ساله انقلاب را در یک مصاحبه و گفتمان گنجاند، افزود: امروزه در حوزه سلامت، دانشگاه‌های ایران در رتبه‌های پزشکی و دندان‌پزشکی 30 برابر افزایش یافته است به‌طوری‌که اکنون 60 دانشکده دندانپزشکی و 51 دانشکده پزشکی داریم. همچنین در تربیت نیروی انسانی توانستیم تمام نیروهای متخصص حوزه سلامت را در نظام جمهوری اسلامی تربیت کنیم.

در تمام روستاها خانه بهداشت دایر است

وی افزود: تخت‌های بیمارستانی به 120 هزار تخت رسیده و در تمام روستاها خانه بهداشت دایر شده و بهورزان در آنجا مشغول به کار هستند. از طرف دیگر با اجرای سلامت در خانواده با هدف پیشگیری توانستیم فلج اطفال را ریشه‌کن کنیم. آمار مرگ و میر مادران باردار و نوزادان به یک هزارم درصد رسیده است بنابراین شاید در بازه زمانی 40 ساله این حجم از رشد در هیچ جای دنیا مسبوق به سابقه نیست.

حتی ایرانیان خارج از کشور در پیشبرد اهداف سلامت کشور نقش دارند

رئیس فراکسیون خَیّرین سلامت ادامه داد: توانستیم متمولین نظام جمهوری اسلامی را که امروز نقش خَیّر در ابعاد مختلف را دارند به سمت خیرین سلامت سوق دهیم. نه فقط مردمی که در ایران هستند حتی ایرانی‌های خارج از کشور نیز نقش بسیار بزرگی در پیشبرد اهداف کشور در حوزه بهداشت، درمان و سلامت دارند به‌طوری‌که چندین بیمارستان ساخته‌اند.

هزینه بسیاری از بیماری‌های صعب‌العلاج بر روی دوش خیرین سلامت است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروز هزینه بسیاری از بیماری‌های سخت و صعب العلاج بر روی دوش خیرین سلامت است، عنوان کرد: علی‌رغم اینکه فراکسیون خیرین سلامت در مجلس داریم، مجمع خیرین کشور را داریم که خارج از مجلس فعالیت می‌کند و همه متمولینی که علاقه دارند در این عرصه گام بردارند و نقشی داشته باشند از این دو فضای ایجاد شده می‌توانند عایداتی نصیب خود کنند./


آیت الله العظمی صافی گلپایگانی اقدامات مجمع خیرین سلامت کشور را سبب آبرومندی جامعه دانست و گفت: مسئولان و دولت هم باید در زمینه سلامت مردم، اهتمام بیشتری داشته باشند.

به گزارش  روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، آیت الله العظمی صافی گلپایگانی اقدامات مجمع خیرین سلامت کشور را سبب آبرومندی جامعه دانست و گفت: مسئولان و دولت هم باید در زمینه سلامت مردم، اهتمام بیشتری داشته باشند.

 مرجع تقلید شیعیان در دیدار اعضای محترم مجمع خیرین سلامت کشور با تقدیر و تشکّر فراوان از فعالیت‌های مجمع خیّرین سلامت کشور، مسأله سلامت را از مسائل مهم اسلامی دانسته و عنوان کرد: با توجه به آیه شریفه قرآن که می‌فرماید: «مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعاً»، اقدامات شما در راه سلامت مردم، بسیار ارزشمند و دارای اجر و ثواب فوق العاده است. آیات و روایات را بخوانید و ببینید که در اسلام، روی این مطالب چه حساب‌هایی شده است. باید این توفیقی را که نصیب شما عزیزان شده است تبریک عرض نمود. خودتان هم این موقعیتی که فراهم شده است را خیلی غنیمت بشمارید و بدانید بهترین توشه آخرت، رضای خداوند متعال و امام زمان علیه‌السلام است که با این برنامه‌ها به دست می‌آورید.

او در بخش دیگری از بیانات خود، رضایت‌مندی مؤمنان و خوشحالی آنان را از بهترین عبادت‌ها شمرده و بیان داشت: در روایات است که «مَا عُبِدَ اللهُ بِشَیء أحبُّ إلَیهِ مِن إدخَالِ السُّرورِ عَلی قَلبِ المُؤمِن» یعنی هیچ عبادتی بالاتر از این است که شما یک بنده مؤمنی را خوشحال کنید. اینکه در همه جا، مردم عزیز و شریف ما از خدمات شما آقایان بزرگوار استفاده می‌برند مخصوصاً در مناطق محروم، بسیار مهمّ و ارزنده است و طبق این روایت، هیچ عبادتی نزد خداوند محبوب‌تر از آن نیست.

این را هم به یقین بدانید اول کسی که از کارهای شما مخصوصاً نسبت به فقراء و محرومان خوشحال می‌شود، حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند.

آیت الله صافی گلپایگانی در قسمت دیگری از توصیه‌های خود به اعضای مجمع خیّرین سلامت کشور گفت: این جهتی را که شما در جامعه مسئول آن هستید، از جهات بزرگ اسلامی و دینی است که ما باید داشته باشیم و آن را حفظ کنیم و اگر این مسائل مغفول عنه باشد، آثار بسیار بدی دارد.

امثال این اقدامات، اسباب آبرومندی جامعه است و اگر نباشند مردمانی که این برنامه‌ها را پیاده کنند، آبروی جامعه از بین می‌رود. مسئولان و دولت هم باید در زمینه سلامت مردم، اهتمام بیشتری داشته باشند.

او در پایان جلسه با آرزوی توفیقات روزافزون برای حاضران جلسه بیان داشت: آن قدر کار شما با ارزش است که فقط می‌توانم بگویم: «یَا لَیتَنی کُنتُ مَعَکُم» دعا می‌کنم که مرا در ردیف شما بنویسند.

دعاگوی شما هستم و به آن افتخار می‌کنم و امیدوارم روز به روز بر توفیقات و افتخارات شما افزوده شود.