•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir

 
 معاون مجمع خیرین سلامت کشور گفت: در سه استان لرستان، گلستان و خوزستان بیش از ۷۰ میلیارد ریال در بخش بهداشت برای مردم سیل زده هزینه کردیم.

اسماعیل غنیان روز چهارشنبه در حاشیه کلنگ زنی پروژه بهداشت درمان در حمیدیه در گفت و گو با ایرنا گفت: از دوم و سوم فروردین با بروز سیل در سه استان کشور ، در تهران ستادی تشکیل و تمام استان ها در دو حوزه بسیج شدند.
وی گفت: در وهله اول رسیدگی برای کمک به خانواده های آسیب دیده تلاش کردیم و در حوزه بهداشت و درمان با توزیع بسته های بهداشتی و توجه به بهداشت کودکان، اقدامات اولیه خود را آغاز کردیم. 
غنیان افزود: در مرحله دوم دربحث توجه به زیرساخت ها کار شد و امروز با کمک دوستانمان در هندوستان یک خانه بهداشت و مرکز جامعه سلامت در روستاهای حمیدیه کلنگ زنی شد و عملیات اجرایی یک خانه بهداشت هم در اروندکنار آغاز می شود.
وی ادامه داد: برای احداث این سه خانه بهداشت در حمیدیه و اروندکنار حدود ۲۰ میلیارد ریال هزینه شد البته به همین میزان در گلستان و لرستان هم هزینه و چندین مرکز بهداشت را با کمک خیرین احداث کردیم .
معاون مجمع خیرین کشور با بیان اینکه بنا داریم در آینده نزدیک به زیرساخت های بهداشتی شهرستان پلدختر کمک کنیم گفت: بیش از ۱۰ سال از عمر مجمع خیرین سلامت کشور می گذرد، تا پایان سال گذشته بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار توسط خیرین در حوزه بهداشت جذب کردیم. تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار خیر در کنار ما هستند و با کمک آنها به مردم کمک رسانی می کنیم همچنین در بیش از ۳۰۰ نقطه کشور دفاتر مجمع خیرین فعال هستند. 
به گزارش ایرنا امروز ۲ مرکز بهداشت و درمانی با کمک شیعیان هندوستان در روستاهای حمیدیه کلنگ زنی شد که ظرف پنج یا ۶ ماه آینده و همزمان با دهه فجر به بهره برداری می رسند.

 
طباطبایی از برگزاری ششمین کنگره تخصصی و سومین کنگره بین المللی ساخت بیمارستان و مدیریت منابع و تجهیزات خبر داد.

« سیدمحمد طباطبایی» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان  از برگزاری ششمین کنگره تخصصی و سومین کنگره بین المللی ساخت بیمارستان و مدیریت منابع و تجهیزات خبر داد.
معاون مشارکت های مردمی و رسانه مجمع خیرین سلامت کشور افزود: ششمین کنگره تخصصی و سومین کنگره بین المللی ساخت بیمارستان و مدیریت منابع و تجهیزات دروزهای ۹ و ۱۰ مهرماه در مرکز همایش های بین المللی رازی به همت مجمع خیرین سلامت کشور و دانشگاه علوم پز شکی و خدمات بهداشتی، درمانی ایران و با همکاری نهادها و مراجع ذی ربط به همراه تقدیر از خیرین سلامت و پیشگامان ساخت بیمارستان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این کنگره با حضور مقامات ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: شرکت های مشاور و پیمانکار ساخت بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، درمانی نیز در این کنگره حضور دارند.
طباطبایی یادآور شد: با بیان اینکه شعار اصلی کنگره ایجاد عزم ملی برای هماهنگی نهادهای ذیربط و افزایش مشارکت های مردمی در ساخت و تجهیز بیمارستان های ایمن و تاب آور و پاسخگو با طراحی های نوآورانه در حوزه سلامت مطابق با سیاست های رونق تولید و پروژه های نیازمند سرمایه گذاری در بخش سلامت است

 
 رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت سیستان و بلوچستان گفت:بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال از منابع مجمع خیران سلامت کشور در یک ماه اخیر به توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان این استان اختصاص یافت.

محمود طاهری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وسعت و پراکندگی نقاط شهری،روستایی و در معرض تهاجم انواع بیماری های وارداتی از کشورهای افغانستان و پاکستان و تردد اتباع بیگانه از معضلات سیستان و بلوچستان است که در کنار کمبود زیرساخت ها کمک خیران را می طلبد.
وی ادامه داد: هم اینک ۱۴ طرح عمرانی نظیر خانه بهداشت، پایگاه سلامت و مرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی توسط مجمع خیران سلامت کشور در سیستان و بلوچستان و با اولویت دانشگاه های علوم پزشکی زابل و ایرانشهر مراحل مختلف ساخت و تجهیز را طی می کند.
رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت سیستان و بلوچستان گفت: ساخت یک همراه سرای بزرگ در مجاورت بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان یکی از طرح های بزرگ مجمع خیران سلامت کشور در این استان است که بزودی با راه اندازی آن مشکلات مردم منطقه را برطرف خواهد کرد.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان به سبب دوری از مرکز، گستردگی و فاصله طولانی شهرها و روستاها از یکدیگر، نبود راه دسترسی به روستاهای دور افتاده و بی مهری رژیم های ستم شاهی همواره از محرومیت های فراوانی بویژه در بخش بهداشت و درمان در رنج بود بطوریکه بسیاری از روستاها حتی خانه بهداشت نداشتند و در مراکز بهداشتی درمانی شهری نیز پزشکان هندی و بنگلادشی به طبابت می پرداختند.
سلامت هم اینک به عنوان یکی از اولویت های حاکمیتی موجی از امیدواری را در بین مردم و ارائه کنندگان خدمات درمانی به همراه داشته که نوید بخش آیندهای بهتر است.