•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir


وزیر بهداشت

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور،سید حسن قاضی زاده هاشمی در مجمع عمومی مجمع خیرین سلامت کشور که با حضور مدیران عامل مجامع خیرین سلامت استان های کشور برای انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسان مجمع خیرین سلامت کشور برگزار شد، با گرامی داشت یاد و نام مرحوم حاج سید رضا نیری دبیر کل فقید و سابق، اظهار داشت:مرحوم نیری زندگی بسیار پرباری داشتند وحاضران در این جلسه یادگاران ایشان بوده و یکی یکی از مجموعه‌های پرافتخار که مرحوم نیری در آن نقش مستقیما داشت مجمع خیرین سلامت است.

وی افزود:خدا را شکر می کنیم که بعد از درگذشت حاج آقا نیری آن مسیر ادامه پیدا کرده و هم مدیران استانی و برادر نازنین ما دکتر شهریاری در همان مسیر کار را دنبال می کنید و این مجموعه مجموعه بسیار خدمتگذار و ارزشمندی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه هر کجای کشور می رویم افراد گمنامی هستند که خداوند لطف به انها داشته که والدین آنها لقمه حلال نصیب شان کرده و در مسیری افتادند که قطعا عاقبت به خیری برای آنها است.

وزیر بهداشت تاکید کرد که بیماران خاص نباید هیچ مشکلی در زمینه دارو، درمان و خدمات داشته باشند.

سید حسن  قاضی زاده هاشمی با اشاره به پروژه‌های دولت در حوزه سلامت، اظهار کرد: این پروژه‌ها که بیشتر در دولت یازدهم اجرا شده‌اند بی نظیر بودند و در مناطق محروم و شهرهای مرزی ایجاد شده‌اند. بخشی از آنها با مجمع خیرین سلامت مشترک بوده و بخشی دیگری از آن نیز وظیفه خود دولت است که آن‌ها را آغاز کرده و بسیاری نیز به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: تصور می کنم اجرای این پروژه‌ها باعث آرامش شده است؛ چون مردم فکر می‌کنند نظام و ملت اسلامی به فکر آنها هستند و گرهی از کار آنها باز می کنند؛ اگرچه هنوز هم راضی نیستیم، اما با وجود این در دولت یازدهم کار شد، در دولت دوازدهم نیز همان مسیر را ادامه می دهیم.

وزیر بهداشت افزود:  این مشکلات نیز  می‌گذرد. من این را تعبیر به طوفان کردم؛ چون چند دقیقه بیشتر نیست و گرد وخاکی هم ایجاد می‌کند. نه باید سیاه نمایی کرد و نه سفید نمایی؛ نباید خودمان را به غفلت بزنیم؛ بلکه باید آمادگی داشته باشیم. حوزه بهداشت و درمان نیز از دستگاه‌هایی است که آمادگی نسبی دارند.

هاشمی با بیان اینکه مدیران خوب، سالم و فداکاری در همه جای کشور از جمله در این حوزه وجود دارد، تصریح کرد: به نظر من این مدیران الان مصمم‌تر از قبل هستند. من می‌بینم که از ۶ صبح تا ۱۱ شب کار می‌کنند و کار برایشان شیرین‌تر شده است. سابقه نداشته است کسانی که امروز مقابل ما صف آرایی کردند، این قدر وقیح و بی‌شرم باشند. به قول خودشان می‌شود گفت سخت‌ترین تحریم‌ها را می‌خواهند تحمیل کنند؛ البته خواب و خیال بیشتر نیست. به نظر آنها سخت است، ما در سختی زندگی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این مردم سخت‌تر از این را هم از سر گذرانده‌اند و خداوند قدرت و استقامتی به آنها داده که امروز در دنیا و در طول تاریخ بی نظیر است. همه این ایستادگی‌ها اول از همه با ایمان و اعتقاد به خدا و بعد اعتقاد به این مردم است. آنها مدعی هستند که می‌خواهند ظالمانه ترین تحریم‌ها را در طول تاریخ تحمیل کنند. آنها آن قدر بی شرم هستند که  بیشتر به نقاطی فشار می‌آورند که مردم بیشتر ناراحت می شوند؛ مانند حوزه سلامت، دارو، کودکان، افراد مسن، شیرخشک و تجهیزات پزشکی.

هاشمی با بیان اینکه تصور می‌کنم آمادگی نسبی وجود دارد، گفت: باید تلاش کنیم برای مردم هم گرفتاری پیش نیاید. توقع من بیشتر از این است و فکر می‌کنم حتی باید کاری کنیم که اگر مشکلی بوده در سال ۹۶ وجود داشته است،  در سال ۹۷ نسبت به گذشته کاهش پیدا کند، نه اینکه افزایش داشته باشد. در عین حال بتوانیم پروژه‌ها را با قدرت و اقتدار بتوانیم پیش ببریم.

وی با اشاره به افتتاح بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی قرچک ورامین، ادامه داد: درست است که این بیمارستان با ۱۰۰تخت خواب در دوسال ساخته شده، اما بسیار مدرن، مجهز و زیباست و با تعرفه دولتی خدمت می‌دهد، اما کنار آن کار ساخت بیمارستانی ۳۵۰ تخت خوابی را شروع کردیم. آنجا از من سوال کردند شرق تهران بیمارستانی برای بیماران ضربه مغزی، تصادفی و تروما نیست؟ گفتم خدا را شکر می‌کنم که هفته پیش خدمت آقای سعیدی کیا- رئیس بنیاد مستضعفان- بودیم. ایشان نیز برای ساخت بیمارستانی ۵۴۰ تخت خوابی قول دادند.

هاشمی تاکید کرد: نه تنها باید کاری کنیم که برای روزمره مردم مشکلی ایجاد نشود، بلکه باید بتوانیم پروژه‌های فعلی را دنبال کنیم تا مردم امیدوارتر از گذشته باشند.

 

وی افزود:  با اشاره با بیان اینکه هیچ مشکلی در زمینه دارو، درمان و خدمات بیماران خاص نباید وجود داشته باشد، بیان کرد: گاهی اوقات مدیران به دلیل ناهماهنگی تصمیم هایی می‌گیرند که ممکن است باعث ناراحتی آنها شود. دارو نیز افزایش قیمتی داشت که البته باید این کار را می کردیم؛ چون نرخ ارز و دستمزدها تغییر کرده است. باید واقع بین بود؛ نمی‌شود یک طرفه قضاوت کرد. تولید می‌خوابد و برخی که سرمایه گذاری کرده‌اند بیچاره می‌شوند. از طرف دیگر نیز بیمه‌ها باید طوری حضور داشته باشند که مردم به خصوص اقشار ضعیف آسیب نبینند.

هاشمی با بیان اینکه گاهی اوقات چتر بیمه‌ای متناسب با این افزایش قیمت‌ها نیست، گفت: اگر این پوشش بیمه‌ای برای همه اقشار نیست باید خیلی مراقبت کنیم که فقرا، ضعفا و به ویژه بیماران خاصی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند آسیبی نبینند.

مجمع خیرین سلامت

با رای مدیران عامل مجمع خیرین استان‌های کشور اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت کشور انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور ، اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت کشور امروز با حضور محمدهادی ایازی - معاون وزیر بهداشت در امور مشارکتهای اجتماعی-  با رای اعضای مجمع انتخاب شدند.
بر اساس رای گیری اعضای مجمع، حسینعلی شهریاری، حسن امینلو، سید عباس پورهاشمی، محمد آزاد، صلاح الدین دلشاد، نادر ریاحی سامانی و محمد رضا اعتمادیان به عنوان اعضای اصلی و آقایان عباس مومنی و حمید کامران زاده به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

در این انتخابات همچنین مصطفی رضا قلی خسروی و عبدالرسول نبات خور به مدت دو سال به عنوان بازرسین مجمع خیرین سلامت کشور انتخاب شدند.

انتهای پیام 

اسماعیل غنیان

معاون هماهنگی مجمع خیرین سلامت استان تهران از سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد تومانی خیرین در حوزه سلامت خبر داد.

اسماعیل غنیان معاون هماهنگی مجمع خیرین سلامت استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: مجمع خیرین سلامت برای کمک به حوزه سلامت در راستای ارتقای خدمات بهداشتی درمانی در حدود یک دهه راه اندازی شده است و بیش از صد هزار نفر خیر به عضویت این سازمان درآمده‌اند.

 

وی ادامه داد: مجمع خیرین سلامت در بیش از 300 نقطه از کشور فعالیت مستمر دارد و خدمات ارزشمندی مانند راه‌اندازی مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت در هر منطقه را در کارنامه دارد.

 

غنیان عنوان کرد:  از زمان تأسیس مجمع خیرین سلامت بیش از 6 هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت به وسیله خیرین سرمایه گذاری شده است که بیشتر این هزینه صرف ارتقای سلامت در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور شده است.

 

مجمع خیرین سلامت در مناطق محروم، کمک حال دولت است

معاون هماهنگی مجمع خیرین سلامت استان تهران تأکید کرد: مجمع خیرین سلامت در مناطق محروم و کم برخوردار کمک حال دولت به دانشگاه‌های علوم پزشکی هر منطقه است تا نیازهای پزشکی برطرف شود.

 

وی بیان کرد: یکی از اقدامات مهم مجمع خیرین سلامت راه اندازی مراکز درمانی و همراه‌سرا است که این مکان در مجاورت بیمارستان‌های هر شهر ساخته شده است.

 

غنیان با اشاره به اینکه یکی از دلایل تأسیس همراه سرا به وسیله خیرین سلامت، رفع دغدغه‌ بیمارانی که برای درمان به شهری دیگری سفر می‌کنند، گفت: خوشبختانه در شهرهای یاسوج، بوشهر، فارس کار راه اندازی همراه سرا در حال انجام است.

 

معاون هماهنگی مجمع خیرین سلامت استان تهران با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مجمع خیرین سلامت هدایت خیرین به سمت راه اندازی همراه‌سرا در سایر شهرهای کشور است، اظهار کرد: یکی از اقدامات مجمع خیرین سلامت، حمایت مالی از پژوهش کارشناسان و پزشکان در خصوص علت بروز بیماری‌ و عارضه‌های جدید در کشور است..

 

غنیان یادآور شد: از دیگر برنامه‌های مجمع خیرین سلامت وصل کردن افراد خیر به محققان در راستای حمایت مالی از کارهای پژوهشی در حوزه بیماری‌های نوظهور در کشور است.