•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir

 

 رئیس شبکه بهداشت و درمان مراوه تپه، مجمع خیرین سلامت این شهرستان را بازوان توانمند در توسعه خدمات بهداشتی درمانی دانست و گفت: اعضای این مجمع در سال گذشته افزون بر 110 میلیارد ریال برای تامین امکانات مراکز بهداشتی و درمانی هزینه کردند.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور،به نقل از  ایرنا، دکتر رحمان بردی اوزنی دوجی روز چهارشنبه درنشست خبری با خبرنگاران رسانه های جمعی با اشاره به نامگذاری هفته سلامت با عنوان 'پوشش همگانی سلامت، درهمه جا، برای همه کس' افزود: هر وقت به خدمات خیرین سلامت نیاز بوده، آنان یاریگر بودند و علاوه بر کمک نقدی برای تامین امکانات، زمین مورد نیاز برای احداث مراکز بهداشتی و درمانی را نیز اهدا کردند.
وی افزود: پروژه احداث ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت شماره 2 شهری مراوه تپه با زیربنای یک هزار و 550مترمربع و در 3 طبقه با 20 میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست که زمین مورد نیاز این پروژه را خیر سلامت پیرجان حاجیلی دوجی اهدا کرده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان مراوه تپه افزود: با بهره برداری از این پروژه، علاوه بر ساکنین شهر، اهالی هشت روستای همجوار و دو منطقه عشایری این شهرستان تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار می گیرند.
وی همچنین از احداث خانه بهداشت روستای عرب قاری حاجی شهرستان مراوه تپه به وسیله یکی از خیرین سلامت خبر داد و گفت: این پروژه با زیربنای 90 مترمربع در زمین اهدایی به مساحت دو هزار و500 مترمربع و با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در حال احداث است.
وی با اشاره به ارائه خدمات تخصصی پزشکی در درمانگاه لقمان حکیم مراوه تپه گفت: با هدف توسعه ارائه خدمات پزشکی و درمانی در بخش های کودکان، زنان و زایمان، دندانپزشکی، داخلی، قلب و دیالیز، این درمانگاه به امکاناتی نظیر سونوگرافی، اکوقلب، رادیولوژی، بخور بیمارستانی از نوع پرتابل و قابل جابجایی، یونیت دندانپزشکی و دستگاه دیالیز مجهز شده و خدمات آن با فرانشیز دولتی و هزینه بسیار کم ارائه می شود.
دکتر اوزنی دوجی یادآور شد: تا قبل ازراه اندازی و تجهیز بخش دیالیز در این درمانگاه، بیماران کلیوی برای دیالیز خود مجبور بودند با صرف هزینه بالا به سایر شهرستان های استان مراجعه کنند که با تجهیز این بخش و با ارائه خدمات از سوی دو پرستار کارآزموده و دونیروی متخصص، روزانه 6 بیمار دیالیز می شوند.


اسماعیل غنیان
معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیرین سلامت کشور گفت: مجمع خیرین سلامت استان چهارمحال و بختیاری از منسجم ترین و پرکارترین مجامع خیری کشور است.

 
 
 

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور به نقل از وب دا ، اسماعیل غنیان در جمع اعضای هیات امنای مجمع خيرين سلامت استان چهارمحال و بختياري در سفر به شهرکرد افزود: مرحوم نيري همواره به نيکي از نيک انديشان و فعالين در عرصه سلامت اين استان ياد مي کردند. 
وی، با اشاره به شرایط جغرافیایی و اقليمي منطقه و سرانه درآمد کم مردم اين استان، کمک هاي خيرين را قابل توجه دانست.
غنیان با تاکید بر اینکه باید امکان دسترسی به خدمات در دورافتاده ترين مناطق نيز فراهم شود از تلاش هاي خيرين و فعالين حوزه سلامت در چهارمحال و بختياري تقدير و پيشرفت ها را قابل توجه دانست.
وی اظهار داشت: تا کنون در بیش از ۲۷۰ نقطه کشور دفتر مجمع خیرین سلامت تشکیل شده است.
به گفته وی، هم اکنون ده هزار نفر بعنوان اعضای هیات امنا و شوراهای خیرين سلامت مشغول به فعاليت هستند.
غنیان گفت: در مجموع بیش از ۹۲هزار خیر در طول مدت فعالیت مجمع خیرين سلامت کشور در خلق حماسه تامين ۵ هزار ميليارد توماني هزينه هاي احداث و راه اندازي پروژه هاي حوزه سلامت تا پايان سال ۹۵ مشارکت داشته اند.
معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیرین سلامت کشور اظهار داشت: تاکنون ۶هزار و ۷۰۰ مرکز بهداشتی درماني از خانه و پايگاه بهداشت تا مراکز جامع خدمات سلامت در سراسر کشور توسط مجمع خيرين سلامت احداث شده است.
غنیان، عملکرد شفاف و عمل بر اساس قوانین و ضوابط را از ویژگی های بارز فعاليت هاي مجمع خيرين سلامت عنوان کرد و افزود: ارائه گزارش شفاف از اقدامات صورت گرفته در ايجاد اعتماد مردمي بسيار موثر واقع شده است.
وی در ادامه به اتخاذ تصمیمات مطلوب در راستای تشویق و حمایت از خيرين اشاره داشت و افزود: اخيراً مصوبه اي ابلاغ شده است مبني بر اينکه پولي که به حساب مجمع خيرين واريز مي شود بعنوان پرداختي خير به اداره ماليات محسوب شود.
وی در ادامه به تغییر آئین نامه برگزاری انتخابات مجمع خيرين سلامت اشاره داشت و افزود: پيرو برخي اعتراضات NGO ها در خصوص استفاده از برخي امکانات دولتي،‌تغييراتي در اين آئين نامه ايجاد شده است که بيشتر شکلي بوده و در ماهيت تاثير آنچناني نداشته است.
وی ایجاد تعهد بیشتر برای مدیران براي پاسخگويي را از ديگر مباحث مورد توجه در آئين نامه اصلاح شده عنوان کرد.
غنیان در پایان عملکرد هیات مدیره مجمع خیرين سلامت استان چهارمحال و بختياري را مطلوب ارزيابي کرد و پيشنهاد تمديد مهلت فعاليت اعضاي هيات مديره براي يک دوره ديگر را مطرح نمود.

 

خیرین گلستان به حوزه سلامت کمک کنند

رئیس مجمع خیرین سلامت استان گلستان از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان خواست تا نیازمندی‌های خود را به این مجع اعلام کنند.

 به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت گلستان، حجت‌الاسلام قاسم لیوانی صبح امروز در فعالان عرصه سلامت استان گلستان اظهار کرد: همه ما به مسئله تندرستی و سلامت واقف هستیم وقتی نعمتی در اختیار انسان باشد ممکن است خیلی به آن نشود اما وقتی که آن نعمت از دست برود آن موقع افسوس آن را می‌خوریم.

وی با بیان اینکه سلامتی جزو نعمت‌های بزرگ الهی است که باید قدر آن را بیشتر بدانیم با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص)، تصریح کرد: باید قدر جوانی را قبل از پیری و قدر سلامتی را قبل از بیماری بدانیم.

رئیس مجمع خیرین سلامت استان گلستان افزود: خیرین ظرفیت‌های بسیار بالایی دارند در طول این چند سال خیرین کمک‌های شایانی در امر سلامت داشتند.

لیوانی بیان کرد: خیرین در اهدای زمین، ساخت فضاهای مورد نیاز دانشگاه و تجهیزات پزشکی کمک فراوانی کردند که باید از آنها قدردانی کرد.

وی گفت: اگرچه انجمن‌های مردم نهاد در استان گلستان داریم که در امور کمک رسانی به بیماران، پرداخت هزینه‌های درمان کمک می‌کنند اما مهمترین اقدام خیرین در اهدای زمین و ساخت فضاهای مورد نیاز است.

رئیس مجمع خیرین سلامت استان گلستان از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان خواست تا نیازمندی‌های خود را به این مجع اعلام کنند.

لیوانی ابراز کرد: مسوولان کاری نکنند که خیرین برنجند و آزرده خاطر شوند و ما را در کمک‌ها عام‌المنفعه یاری نکنند.